mazowieckie

Szanowni Nauczyciele i Nauczycielki,

w imieniu Centrum Edukacji Obywatelskiej, Festiwalu AfryKamera oraz Kinoteki zapraszamy Was i Waszych uczniów i uczennice na kinową przygodę “Edukację globalna w kinie”! Przeniesiemy się do Afryki i wspólnie stawimy czoło globalnym wyzwaniom! To niesamowita okazja, aby poprzez film poruszać z młodzieżą istotne kwestie globalne, uczyć wrażliwości i podjąć dyskusję o wyzwaniach, z którymi się mierzymy,

15.12.2021 zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice na trzy seanse poruszające kwestie środowiska, klimatu i migracji. Po każdym z nich dla uczniów na sali kinowej przygotowany będzie jednogodzinny warsztat prowadzony przez ekspertki edukacji globalnej, aby młodzi widzowie mogli pogłębić swoją wiedzę o danym zagadnieniem. To także szansa na budowanie kompetencji i wrażliwości młodych ludzi i rozwijanie ich zainteresowań.

Program:
9:00 Filmy” BAXU AND I GIGANCI”, “LAS DJIRBILA” i warsztat “przyroda i my’
11:30 film “OSTATNIE SCHRONIENIE” i warsztat “każdy ma prawo dotknąć chmur”
12:00 “NAD WODĄ” i warsztat “co wiesz o wodzie?”
#BlackFilmsMatter #AfryKamera2021

Oprócz filmów i warsztatów spotkamy się na stoisku Centrum Edukacji Obywatelskiej, na którym będą Państwo mogli zapoznać się z tematami, które poruszamy, naszymi najnowszymi publikacjami, a uczniowie i uczennice poznają kampanię w mediach społecznościowych “Ponad granicami”.

Szczegółowy program wydarzenia oraz opis filmów znajdą Państwo na stronie: https://globalna.ceo.org.pl/…/globalna-szkola-podczas…/
oraz na: https://www.kinoteka.pl/…/news,581,globalna-szkola-w-kinie

Bilet dla jednego ucznia lub uczennicy na jeden pokaz + warsztaty kosztuje 12 zł. Opiekunowie i Opiekunki grup nie kupują biletów.
Rezerwacji biletów można dokonywać pod adresem: kontakt@afrykamera.pl
Więcej o festiwalu AfryKamera: https://www.facebook.com/events/438905004505069?ref=newsfeed
Więcej o edukacji globalnej w Centrum Edukacji Obywatelskiej: https://globalna.ceo.org.pl/

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektów „1Planet4ALL – Razem dla klimatu!”i „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Treść wyraża poglądy autorów/autorek i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej.

Informacje pochodzą ze strony organizatora. Warszawa

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content