Gdański włóczykij | Odcinek 2: Nadmorski spektakl | PREMIERA

Projekt „Gdański włóczykij” to seria filmów zawierających twórcze aktywności dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zabawy z zakresu sztuki i projektowania inspirowane są naturą Gdańska.
Każdy odcinek zawierać będzie propozycję ciekawych zajęć na świeżym powietrzu i zajęć plastycznych do wykonania w domu. Gdańskie lasy i plaża staną się nie tylko ciekawym światem przyrody ale i miejscem bogatym w materiały plastyczne wykorzystane do twórczych aktywności.
Odcinek 2: Nadmorski spektakl
Szum morza, słony zapach powietrza i piasek, po którym przyjemnie chodzi się na bosaka – to idealna sceneria do rodzinnych zabaw. Kamyki, muszle i patyki wyrzucone przez morze posłużą nam do „namalowania” na piasku zarysów naszych sylwetek i obrazków zwierząt żyjących w pobliżu wody. Na własnoręcznie zrobionym krośnie utkamy kompozycje ze znalezionych fragmentów natury. Odciśniemy w glinie najpiękniejsze z morskich skarbów. Gdańska plaża stanie się inspiracją do stworzenia porywającego spektaklu teatrzyku w domowym zaciszu.
Projekt przygotowały Dorota Dombrowska i Magda Dębna z HALO warsztaty bez plastiku.
Premiera odcinka: 10 maja, godz. 17:00
Kanał YOUTUBE IKM Gdańsk
Projekt “Gdański włóczykij” powstał w ramach programu Otwarty IKM realizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.
——————————————————————————
O prowadzących:
Dorota Dombrowska – pedagożka, animatorka kultury, twórczyni projektów edukacyjnych. Realizuje projekty z zakresu dizajnu, architektury i ekologii. Łącząc zabawę i naukę zaraża ciekawością świata i dopinguje do zadawania pytań. Za działalność w polu kultury otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni (2016) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015). Obecnie pracuje jako edukatorka w Muzeum Miasta Gdyni oraz współtworzy pracownię HALO warsztaty bez plastiku.
Magdalena Dębna – edukatorka z zakresu designu, arteterapetuka. Tworzy wydarzenia związane z dizajnem i sztuką. Prywatnie kocha podróże, naturę i dobrą kuchnię. Od prawie 10 lat specjalizuje się w organizowaniu kreatywnych warsztatów. Ważnym elementem jej pracy jest zapewnienie atmosfery relaksu i uwolnienie procesów twórczego myślenia.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/310618183812298/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.