lodzkie

Gaetano Donizetti – DON PASQUALE

Po raz pierwszy z udziałem publiczności – „Don Pasquale” w reżyserii Michała Znanieckiego i pod batutą maestro Tadeusza Kozłowskiego już 20 czerwca!
Trzyaktowa opera buffa autorstwa Gaetano Donizettiego – jedno z najwspanialszych dzieł tego kompozytora, pełne wdzięku, humoru, włoskich melodii i wartkiej akcji. Po udanej premierze online zapraszamy na pierwszy spektakl z udziałem publiczności!
Gaetano Donizetti dla pięciorga bohaterów stworzył pełne blasku, muzycznych i wokalnych perełek dzieło, w którym akcja sceniczna i relacje między postaciami są tak samo zabawne i błyskotliwe, co każda nuta w mistrzowskiej partyturze kompozytora. Nie ma tu czasu na nudę i odpoczynek od uśmiechu; są – gra pozorów, subtelny dowcip i sytuacyjny komizm. Reżyser Michał Znaniecki w połączeniu ze scenografią Luigiego Scoglio, kostiumami Małgorzaty Słoniowskiej oraz projekcjami Karoliny Jacewicz stworzył wielobarwne, zaskakujące i błyskotliwe przedstawienie, które na długo zostaje w pamięci – tym bardziej, że kierownictwo muzyczne pozostaje w rękach niekwestionowanego mistrza Tadeusza Kozłowskiego!
W rolach głównych wystąpią: gościnnie, jako tytułowy Don Pasquale Dariusz Machej, w partii dra Malatesty Marcin Bronikowski, soliści Teatru Wielkiego w Łodzi – debiutujący w roli Ernesta Dawid Kwieciński, debiutująca jako Norina Aleksandra Borkiewicz oraz solista-adept Arkadiusz Jakus wcielający się w postać Notariusza.
Realizatorzy:
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kozłowski
Reżyseria: Michał Znaniecki
Dekoracje, rekwizyty: Luigi Scoglio
Kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Reżyseria efektów świetlnych: Dariusz Albrycht
Projekcje: Karolina Jacewicz
Przygotowanie chóru: Maciej Salski
Obsada:
Don Pasquale: Dariusz Machej
Dr Malatesta: Marcin Bronikowski
Norina: Aleksandra Borkiewicz
Ernesto: Dawid Kwieciński
Notariusz: Arkadiusz Jakus
Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent: maestro Tadeusz Kozłowski

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.