slaskie
Zapraszamy na wyjątkowy koncert promujący akustyczną płytę “Echo”, zespołu Merkfolk, któremu będzie towarzyszyć doskonale wszystkim znana Dziewanna.
ROCK OUT Dąbrowa Górnicza
SOBIESKIEGO 31
41-300 Dąbrowa Górnicza
Bilety: 25/35 zł
(przedsprzedaż -> zgłoszenia mailowe – merkfolk.booking@gmail.com),
Więcej informacji niebawem
▶▶▶ Merkfolk (akustycznie)
(Lublin, Międzyrzec Podlaski, PL)
Merkfolk akustycznie to realizacja dawnego pomysłu grupy grającej na co dzień folk metal. Znający zespół spodziewaliby się ciężkich brzmień i mocnego wokalu. To, co łączy wcześniejszą twórczość z obecną to: wpadające w ucho melodie zestawione z delikatnymi wokalami. Nowa płyta Merkfolk “Echo” to muzyka momentami energiczna, a innym razem melancholijna, teksty często dotyczą tematyki ludowej. Merkfolk akustycznie prezentuje się w siedmioosobowym składzie, który stanowią dwa główne wokale, skrzypce, flet, akordeon, gitary i bębny.
▶▶▶ Dziewanna
Dziewanna – wokalistka i kompozytorka, wykonująca mistyczny folk. Pochodzi z Beskidu Śląskiego. Jej repertuar obejmuje zarówno skoczne, energiczne utwory inspirowane góralszczyzną i kulturą morza, jak i klimatyczne ballady przywodzące na myśl świat „Wiedźmina”, a także pieśni tradycyjne. Dziewanna inspiruje się kulturą Słowian i wikingów i literaturą fantasy. Jest laureatką lub finalistką wielu festiwali
muzycznych. Występowała m.in. w ramach Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin, Wrocławskich Dni Fantastyki czy festiwalu folkmetalowego w Ostrawie.W 2019 r. wydała album „Widziadło”, który zyskał tytuł Folkowej Płyty roku w konkursie „Wirtualne Gęśle”. Wraz z Grensirem współtworzy Projekt Saga,mnawiązujący do wierzeń nordyckich. Współpracuje z wieloma muzykami, a jej koncerty utrzymane są w klimacie melodyjnego folku okraszonego rockową nutą.
YouTube’owy kanał Dziewanny doczekał się ponad 1,8 miliona odsłon.

Folkowe Dziady – Merkfolk

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content