podlaskie

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF “GAG” zaprasza na premierowy pokaz najnowszego zestawu Filmowe Podlasie Atakuje! 2021!

To już 18. edycja wielkiego święta podlaskiego kina – twórców i widzów!
Filmowe Podlasie Atakuje! 2021
16 października 2021, od godz. 16.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.
Oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA! przygotował Bartosz Kolczykiewicz (Bartecky) – artysta, ilustrator, pochodzący z podlaskiej wsi Klepacze, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu.
Odważne kolory, piękne kształty i śmiałe kompozycje to jego przepis na sztukę. Inspiracji poszukuje nie tylko w historii sztuki i dawnych mistrzach, ale także w kulturze Drag, teatrze i modzie. Jego prace można oglądać nie tylko w galeriach sztuki, ale także na łamach wielu magazynów i czasopism. Współpracował m.in. z Converse Polska, Ruch Muzyczny, K-Mag czy Hart Magazine.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy Białystok.

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content