fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl
lubelskie

Seans

Filmowa niedziela “Marona – psia opowieść” / dzieci 7+

Filmowa niedziela \"Marona – psia opowieść\" / dzieci 7+   Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł \"Marona – psia opowieść\" (Marona\'s Fantastic Tale / L\'extraordinaire voyage de Marona) Francja, Rumunia, Belgia 2019 / 92’ reż. Anca Damian kategoria wiekowa 7+ Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich? Marona, jak mówi reżyserka, jest wciągająca i zabawna, gdzieś na styku sztuki wizualnej i muzyki. Kiedy się śmiejemy i płaczemy, w końcu bezwarunkowo odczuwamy miłość i czułość, za którą wszyscy tęsknimy. To wizualnie zachwycająca i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy o przywiązaniu, miłości i tym, czym dla psów i ludzi jest szczęście. Ta wyjątkowa forma opowiadania została doceniona przez międzynarodową publiczność. Premiera filmu miała miejsce na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy. \"Marona\" zdobyła m.in. nominację do Europejskich Nagród Filmowych, została nagrodzona na Bucheon IAFF, Strasbourg European Fantastic FF oraz przez Jury Odkryć 6. MFF Kino Dzieci. Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej umieściła \"Maronę – psią opowieść\' na liście 32 pełnometrażowych filmów animowanych zgłoszonych do oscarowej rywalizacji. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/262771698472090/

22.11.2020
17:00 - 19:00

Filmowa niedziela “Marona – psia opowieść” / dzieci 7+

 

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
“Marona – psia opowieść”
(Marona’s Fantastic Tale / L’extraordinaire voyage de Marona)
Francja, Rumunia, Belgia 2019 / 92’
reż. Anca Damian
kategoria wiekowa 7+

Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?
Marona, jak mówi reżyserka, jest wciągająca i zabawna, gdzieś na styku sztuki wizualnej i muzyki. Kiedy się śmiejemy i płaczemy, w końcu bezwarunkowo odczuwamy miłość i czułość, za którą wszyscy tęsknimy. To wizualnie zachwycająca i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy o przywiązaniu, miłości i tym, czym dla psów i ludzi jest szczęście.
Ta wyjątkowa forma opowiadania została doceniona przez międzynarodową publiczność. Premiera filmu miała miejsce na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy. “Marona” zdobyła m.in. nominację do Europejskich Nagród Filmowych, została nagrodzona na Bucheon IAFF, Strasbourg European Fantastic FF oraz przez Jury Odkryć 6. MFF Kino Dzieci. Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej umieściła “Maronę – psią opowieść’ na liście 32 pełnometrażowych filmów animowanych zgłoszonych do oscarowej rywalizacji.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/262771698472090/

Filmowa niedziela “Marona – psia opowieść” / dzieci 7+

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.