mazowieckie
08.10.2021
18:00-21:00
09.10.2021
18:00-21:00
10.10.2021
16:00-19:00

🍃 „Klimat nas zmienia”. Tak brzmi hasło tegorocznego Festiwalu Przemiany, podczas którego przeanalizujemy różne strategie wyjścia z kryzysu klimatycznego. Nie obawiajcie się, nie będziemy straszyć nadciągającą katastrofą. Przeciwnie – skupimy się na najskuteczniejszych metodach jej uniknięcia.

🌍 Zapraszamy Was na trzy dni pełne spotkań z ekspertami i ekspertkami, paneli dyskusyjnych, wykładów. W programie także doświadczenia VR-owe, minigaleria sztuki, kino Przemian z doskonałymi filmami dokumentalnymi, festiwalowa kawiarnia z menu, którego spróbujecie tylko w ten weekend. Zaprosimy Was też na wieczory DJ-skie.

⏱ Szczegółowy program pojawi się już niebawem!
***
Przemysłowe emisje CO2 negatywnie wpływają na klimat. W tej kwestii od kilku dekad w nauce panuje konsensus. Jednym z najważniejszych działań prowadzących do rozwiązania kryzysu klimatycznego jest w związku z tym odejście od paliw kopalnych i stworzenie możliwie najmniej emisyjnego systemu energetycznego. Konsensus w nauce nie przekłada się jednak na konsensus polityczny. Okres transformacji to czas niepokoju, niepewności i wątpliwości.

Czy transformacja energetyczna i inne globalne działania, mające na celu rozwiązanie kryzysu klimatycznego, to także transformacja kulturowa? Kim są negacjoniści klimatyczni, którzy robią wszystko, by spowolnić walkę z globalnym ociepleniem? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas festiwalu.

Tematy festiwalowe:
📖 zaufanie do nauki i źródła wiedzy o zmianie klimatu
〰 ślad węglowy
⚡️ transformacja energetyczna
🚌 elektromobilność i zmiany w transporcie
⚖️ sprawiedliwość klimatyczna
🌍 geoinżynieria
🪨 metale rzadkie (zarówno w kontekście OZE, jak i technologii cyfrowych)
👨‍👩‍👧‍👦 protesty klimatyczne i dialog międzypokoleniowy
Zapraszamy, 8-10 października 2021!

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/s/klimat-nas-zmienia-festiwal-pr/607095297364881/

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.