pomorskie

Jaki będzie Gdańsk w 2080 roku? Odpowiedzi we Wrzeszczu Dolnym poszuka festiwal NARRACJE #12.

🌧 12. edycja NARRACJI to podróż w czasie do roku 2080, w którym – zgodnie z prognozami ekologów – część Gdańska zostanie zalana przez wody Bałtyku. W myśl fantastycznej koncepcji kuratorów, Kariny Kottovej i Piotra Sikory, nie wywoła to jednak ekologicznej katastrofy, jaką znamy z czarnych scenariuszy. Racjonalny optymizm wyznacza tu kierunek poszukiwań: w przestrzeni miejskiej Wrzeszcza Kottová i Sikora zaproponują projekty oparte na spekulacji stanowiącej syntezę pracy artystów, naukowców i aktywistów miejskich.

Wprawdzie mamy świadomość powagi sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, jednak nie wierzymy w ponure scenariusze antropocenu. Chcemy zbudować wydarzenie, które zamiast apokalipsy oferuje jasny obraz przyszłości, a jako remedium na obserwowane już dziś dramatyczne następstwa wpływu człowieka na planetę inicjuje współpracę mieszkańców, artystów, aktywistów, działaczy miejskich i ekologów – mówią kuratorzy festiwalu NARRACJE #12.

*Przypomnijmy: NARRACJE #12 miały się odbyć 20 i 21 listopada 2020 roku. W związku z sytuacją wywołaną pandemią, festiwal został przeniesiony na rok 2021.

💧 ARTYŚCI I ARTYSTKI NARRACJI #12:
Mark Fridvalszki (HU), Barbora Kleinhamplová (CZ), Kateřina Konvaliová (CZ), Magda Lazar (PL) i Michalina Bigaj (PL), Cecylia Malik (PL), Kateřina Olivová (CZ), Jan Matysek (CZ), The Melancholy of Marissa Cooper: Zuzanna Žabková i Nik Timkova (SK), Centrum Centrum: Łukasz Jastrubczak i Małgorzata Mazur (PL), Tatuator Maciej (PL), Potencja: Karolina Jabłońska, Tomasz Kręcicki, Cyryl Polaczek (PL), Egill Sæbjörnsson (ISL), Lucia Sceranková (SK), Julita Wójcik (PL), Iza Tarasewicz (PL).

Organizatorem NARRACJI jest Instytut Kultury Miejskiej, współorganizatorem Gdańska Galeria Miejska (instytucje kultury Miasta Gdańska).

🌊 Szczegółowy program pojawi się jesienią na stronie:
www.narracje.eu oraz na fanpage’u festiwalu:
www.facebook.com/NarracjeGdansk

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/564977718019782

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.