lodzkie

Po rocznej przerwie wracamy do organizacji w Tomaszowie Mazowieckim Festiwalu – Love Polish Jazz Festivalu 2021 – największej takiej imprezy w regionie ‒ który w trakcie czterech wcześniejszych edycji zdążył już zdobyć uznanie zarówno wśród artystów, jak i miłośników tego gatunku muzyki. Koncerty festiwalowe odbędą się 17 i 18 września w Arenie Lodowej

 

Szczegółowy program festiwalu
5. Love Polish Jazz Festival 2021

 

17.09.2021 (piątek)

godz. 18.00Szymon Mika International & Yumi Ito – recital
Lider zespołu Szymon Mika to jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.  Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Legendarny amerykański gitarzysta Mike Stern powiedział o Szymonie – „Zachwycający gitarzysta”.
Yumi Ito to polsko-szwajcarsko-japońska wokalistka jazzowa, aranżerka i kompozytorka. W swoich utworach łączy tradycję jazzową z muzyką klasyczną. Na naszym festiwalu Yumi Ito wykona m.in. piosenkę z repertuaru Ewy Demarczyk – Tomaszów.
godz. 20.00Jazz Band Młynarski‒Masecki – projekt Płyta z zadrą w sercu
17-osobowy big-band zaprezentuje polski przedwojenny jazz. Muzycy przeniosą nas do czasów, kiedy jazz był synonimem muzyki rozrywkowej najwyższej próby. Artyści doskonale odwzorowują brzmienie przedwojennych orkiestr. Śpiew Jana Młynarskiego przywodzi na myśl dawne warszawskie piosenki uliczne i dansingowe, zaś drugi z liderów, wybitny pianista, Marcin Masecki dopełnia stylistykę starego polskiego jazzu.

 

18.09.2021 (sobota)

godz. 18.00Piotr Schmidt Sextet – Komeda nieznany 1967
Piotr Schmidt to trębacz jazzowy, kompozytor, lider zespołów, wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na naszym festiwalu będzie miało wydarzenie szczególne – Piotr Schmidt zaprezentuje – po raz pierwszy w historii – nieznane kompozycje Krzysztofa Komedy z projektu Meine Süsse Europäische Heimat – Moja słodka europejska ojczyzna.
godz. 20.00Kuba Badach z Zespołem – Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha
Kuba Badach to jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych.  Kuba Badach na 5. Love Polish Jazz Festival przedstawi swój legendarny projekt, w którym oddaje hołd innemu wielkiemu wokaliście. Andrzej Zaucha, bo o nim mowa, choć nie żyje od 30 lat, to jego interpretacje utworów wokalnych są ciągle obecne w przestrzeni muzycznej i inspirują współczesnych wokalistów. W tytule projektu symboliczne jest słowo – Obecny.

 

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Bilety:
  • biletyna.pl
  •  w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy pl. Kościuszki 18 w godz. 8-16,
  •  w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. Modrzewskiego 9/11 w godz. 10-18 (od wtorku do niedzieli),
  •  w PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6 w godz. 10-18 (od wtorku do niedzieli)

Miejsce: Arena Lodowa

Źródło imprezy  w Tomaszowie MazowieckimFB


👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej   >>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content