mazowieckie
16.09 - 16.09.2021
19:00 - 21:00

Fala na Woli przedstawia: Anna Zaradny.

Artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współfundatorka festiwalu oraz wydawnictwa Musica Genera. W kontekście sonicznym porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej o minimalistycznym współczesnym idiomie do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy.

Prace o charakterze wizualnym tworzy w formie instalacji, obiektu, fotografii i video. Posługuje się w nich środkami abstrakcji, mikro obiektami dźwiękowymi i architektonicznymi, światłem i przestrzenią. Cechuje je wieloznaczność koncepcji i relacji pomiędzy ideami, a medium formy.

Wystawiała i koncertowała w międzynarodowych instytucjach i na festiwalach solo i zspołowo min Muzeum Sztuki Nowoczesnej Warszawa, 5th Biennale de Lubumbashi, DR Konga, Kunst Werke Berlin, Sonic Protest Paris, Aural Festival, Mexico City, What is music? Sydney, FMP Super-Deluxe Tokyo, The Knitting Factory, New York, „In Between” Art Institue of Chicago.

Jest autorką muzyki do spektakli teatralnych, projektów multimedialnych i performatywnych min Teatr Narodowy, Nowy Teatr Warszawa, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, „Le group panique with the flesh of the world” Ołowska / Zaradny – homage dla Aliny Szapocznikow WIELS, Bruksela. Dyskografia artystki obejmuje nagrania solowe i projekty z twórcami międzynarodowej awangardy.
B.Stangl, Fennesz, R.Piotrowicz, J.Noetinger, T.Buck, K.Toeplitz. Laureatka międzynarodowych konkursów i stypendiów min Stypendystka MuseumsQuartier Wiedeń, Laureatka nagrody publiczności 5 edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”,Zachęta Narodowa, SHAPE / innovative music and audiovisual art from Europe, Rezydentka Elektronmusikstudion EMS Stockholm, KSYME – CRM Athens.

annazaradny.bandcamp.com
vimeo.com/annazaradny
http://artmuseum.pl/en/filmoteka/artysci/anna-zaradny
—————————————
Bilety: 20 zł https://goout.net/pl/bilety/fala-dzwieku-anna-zaradny/tytj/
https://biletyna.pl/koncert/Fala-dzwieku-78-Anna-Zaradny
Kurator cyklu: Łukasz Strzelczyk
Hanna Sabat
Wsparcie:
Glissando
Wydawnictwo Okultura
Anxious
Radio Aktywne
Plakat: http://dabrowskim.com/
Fala nie jest miejscem dla postaw antropocentrycznych, homofobicznych, ksenofobicznych, bigoteryjnych czy seksistowskich.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/139322325043402

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.