podlaskie

Echo Rospudy Festival – Amfiteatr Augustów

Echo Rospudy Festival – AUGUSTÓW 10.07.2021 – 11.07.2021
Zapraszamy na pierwszą edycję Echo Rospudy Festival w Augustowie!

W malowniczej lokalizacji augustowskiego amfiteatru zagrają dla Was:
Mateusz Pospieszalski Trio, Odet, Meek,Oh Why?, MILO Ensemble, Pola Chobot & Adam Baran, Chłopcy kontra Basia, Wojtek Mazolewski Quintet oraz Transatlantyk.
Wejściówki będą dostępne w Miejskim Domu Kultury w Augustowie od 29 czerwca.
Dwa dni muzyki na żywo nad jeziorem – do zobaczenia!

Program Festiwalu:
10.07.2021 – sobota
Mateusz Pospieszalski – Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, producent i wokalista. Zawodowo na scenie od szesnastego roku życia. Autor solowych projektów, w których znajduje przestrzeń na realizację swoich muzycznych inspiracji.
Od 1986 roku członek legendarnego zespołu VOO VOO. Gra na saksofonach, fletach, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, klarnecie basowym i akordeonie. Jeden z najbardziej cenionych polskich producentów i aranżerów muzycznych. Na swoim koncie Mateusz Pospieszalski posiada dziesięć Złotych oraz trzy Platynowe płyty. Uznany kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat Złotej Maski za napisanie muzyki do spektaklu „W 80 dni dookoła świata” oraz specjalnej nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – Tukana Kapituły (Dyplom Mistrzowski Bardiniego). Stworzył również muzykę do kilkunastufilmów fabularnych i dokumentalnych. Za muzykę do filmu „Gorący czwartek” w reżyserii Michała Rosy otrzymałnagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Aleksandra Dąbrowska – pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, na której aktualnie pracuje na stanowisku Asystenta. W latach 2011/2012 doskonaliła swoje umiejętności w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie prof. Joan Havill. Koncertuje w kraju i za granicą. Występowała dla międzynarodowej publiczności we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Można było usłyszeć ją m.in w NOSPR w Katowicach, Filharmonii Narodowej, Studio Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie czy w słynnej Barbican Hall w Londynie. Pianistka ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym.
Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why? Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.
Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.
Milo Kurtis – Grecki multiinstrumentalista, grający na
wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych,
pochodzących z różnych stron świata.
MILO Ensemble to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

11.07.2021 – niedziela
Pola Chobot i Adam Baran
Mówią o sobie, że lubią rzeczy ciężkie, przeszywające, mgliste.
Pola – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W zespole dzikość i czysta energia. Adam – gitarzysta i kompozytor. Uosobienie równowagi i skupienia. Razem tworzą organizm, twórczą symbiozę, która wyraża się w ich muzyce.
Pola Chobot i Adam Baran są laureatami kilkunastu nagród muzycznych, między innymi prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (II nagroda), Festiwalu FAMA (nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka) oraz Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu.
Chłopcy kontra Basia – polski zespół muzyczny grający muzykę folkową i jazzową założony w 2009 roku przez Marcina Nenko i Barbarę Derlak. Trudno jest ich zamknąć w muzycznym schemacie. To zespół, który splata ze sobą elementy korzeni i nowoczesnych jazzowych aranżacji.
Wojtek Mazolewski Quintet – jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce – zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. W swojej twórczości WMQ eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.

“Echo Rospudy Festival” to projekt muzyczny zorganizowany w Augustowie nieprzypadkowo. Zainicjowany został przez agencję koncertową Echo Production i Augustowskie Placówki Kultury.

Lokalizacja: Amfiteatr, Zarzecze 30,
16-300 Augustów

Organizatorzy:
Echo Production
Augustowskie Placówki Kultury
Partnerzy: Augustowianka, Żegluga Augustowska, Foto-Bajka
Patronat medialny: Augustow.org, Augustowski Reporter

Wejściówki:
Miejski Dom Kultury w Augustowie, ul. Nowomiejska 41, 16-300 Augustów / telefon: +48 87 643 36 59 lub 790228560
Strona www:
https://echorospudy.pl/

Kontakt:
Weronika Bugajska / 721 450 005
Bartosz Świerkowski / 790 22 85 60

Informacje pochodzą ze strony:
https://www.facebook.com/events/1298227023929708

Znajdź inne ciekawe wydarzenia w naszej wyszukiwarce imprez

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content