fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Warsztaty

Dźwiękowe pocztówki – warsztaty fotograficzno-dźwiękowe online

Interesujesz się fotografią? Poszukujesz nieoczywistych dźwięków otoczenia? A co gdyby połączyć te dwa media w nowej formie – dźwiękowych pocztówek? Zapraszamy do udziału w nowym projekcie artystycznym – cyklu wirtualnych warsztatów fotograficznych i dźwiękowych, w ramach których przybliżymy tajniki fotografii i field recordingu (nagrań terenowych). W efekcie stworzymy wirtualną galerię dźwiękowych pocztówek – ruchomych fotografii ilustrowanych dźwiękami otoczenia. ▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲ Podczas warsztatów skupimy się na poszukiwaniu mikroobrazów i mikrodźwięków – nauczymy się patrzeć na to, co zwykle jest niedostrzegane i rejestrować to, co zwykle jest niedosłyszane. Tematem przewodnim projektu jest MiastoCzułość – chcemy spojrzeć z czułością na nasze najbliższe otoczenie, odkryć przestrzenie, które na co dzień umykają naszej uwadze oraz poszukać nieoczywistych skojarzeń wizualno-dźwiękowych. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, posiadających podstawową wiedzę z zakresu fotografii i dźwięku. Cykl warsztatowy składa się z 3 warsztatów fotograficznych i 3 warsztatów dźwiękowych oraz zadań do wykonania w domu. ▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲ ▲ Informacje: Kiedy: czwartek, 25 czerwca, godz. 16.00 (start cyklu) Harmonogram: warsztaty fotograficzne: 25.06, 02.07, 09.07 warsztaty dźwiękowe: 26.06, 29.06, 01.07 ▼ Gdzie: warsztaty realizowane są w formie zdalnej, z wykorzystaniem darmowego oprogramowania Zoom; aby wziąć udział w warsztacie należy posiadać komputer PC, MAC lub laptop z zainstalowaną aplikacją Zoom (https://zoom.us/download) ▲ Z kim: Ignac Tokarczyk - Światłopogląd (warsztaty fotograficzne) i Tomasz Mirt (warsztaty dźwiękowe) ▼ Warunki udziału: Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, posiadających podstawową wiedzę z zakresu fotografii i dźwięku. Wymagane jest posiadanie: komputera (z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją Zoom), aparatu fotograficznego oraz rejestratora dźwięku ( ew. smartfona z zainstalowanym dyktafonem) ▲ Zapisy: przez formularz online do 22 czerwca. (liczba miejsc ograniczona; organizator zastrzega sobie możliwość wyboru uczestników projektu); zapisanym osobom prześlemy mailowo dane do logowania do warsztatów na platformie Zoom ▼ Koszt: warsztaty są bezpłatne ▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲ Jaką tematykę obejmują warsztaty? ● podstawy kompozycji obrazu i cyfrowej obróbki zdjęć ● tworzenie ruchomych obrazów ● teoria i filozofia związane ze słuchaniem i nagrywaniem dźwięków otoczenia ● praktyczne umiejętności w zakresie wyboru sprzętu do nagrywania dźwięku ● techniki niezbędne do nagrywania dźwięku w terenie i finalna obróbka nagrań

25.06 - 09.07.2020
16:00 -

Interesujesz się fotografią? Poszukujesz nieoczywistych dźwięków otoczenia? A co gdyby połączyć te dwa media w nowej formie – dźwiękowych pocztówek?

Zapraszamy do udziału w nowym projekcie artystycznym – cyklu wirtualnych warsztatów fotograficznych i dźwiękowych, w ramach których przybliżymy tajniki fotografii i field recordingu (nagrań terenowych). W efekcie stworzymy wirtualną galerię dźwiękowych pocztówek – ruchomych fotografii ilustrowanych dźwiękami otoczenia.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Podczas warsztatów skupimy się na poszukiwaniu mikroobrazów i mikrodźwięków – nauczymy się patrzeć na to, co zwykle jest niedostrzegane i rejestrować to, co zwykle jest niedosłyszane. Tematem przewodnim projektu jest MiastoCzułość – chcemy spojrzeć z czułością na nasze najbliższe otoczenie, odkryć przestrzenie, które na co dzień umykają naszej uwadze oraz poszukać nieoczywistych skojarzeń wizualno-dźwiękowych.
Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, posiadających podstawową wiedzę z zakresu fotografii i dźwięku.

Cykl warsztatowy składa się z 3 warsztatów fotograficznych i 3 warsztatów dźwiękowych oraz zadań do wykonania w domu.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

▲ Informacje:

Kiedy: czwartek, 25 czerwca, godz. 16.00 (start cyklu)

Harmonogram: warsztaty fotograficzne: 25.06, 02.07, 09.07
warsztaty dźwiękowe: 26.06, 29.06, 01.07

▼ Gdzie:

warsztaty realizowane są w formie zdalnej, z wykorzystaniem darmowego oprogramowania Zoom; aby wziąć udział w warsztacie należy posiadać komputer PC, MAC lub laptop z zainstalowaną aplikacją Zoom (https://zoom.us/download)

▲ Z kim: Ignac Tokarczyk – Światłopogląd (warsztaty fotograficzne) i Tomasz Mirt (warsztaty dźwiękowe)

▼ Warunki udziału: Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, posiadających podstawową wiedzę z zakresu fotografii i dźwięku. Wymagane jest posiadanie: komputera (z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją Zoom), aparatu fotograficznego oraz rejestratora dźwięku ( ew. smartfona z zainstalowanym dyktafonem)

▲ Zapisy: przez formularz online do 22 czerwca.

(liczba miejsc ograniczona; organizator zastrzega sobie możliwość wyboru uczestników projektu); zapisanym osobom prześlemy mailowo dane do logowania do warsztatów na platformie Zoom

▼ Koszt: warsztaty są bezpłatne

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Jaką tematykę obejmują warsztaty?

● podstawy kompozycji obrazu i cyfrowej obróbki zdjęć
● tworzenie ruchomych obrazów
● teoria i filozofia związane ze słuchaniem i nagrywaniem dźwięków otoczenia
● praktyczne umiejętności w zakresie wyboru sprzętu do nagrywania dźwięku
● techniki niezbędne do nagrywania dźwięku w terenie i finalna obróbka nagrań

Dźwiękowe pocztówki – warsztaty fotograficzno-dźwiękowe online

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.