podlaskie

Już 21 września odbyło się otwarcie wystawy online „Drugie życie”, którą będzie można oglądać do 31 grudnia 2021. Obrazy zostaną zaprezentowane na stronie internetowej, dzięki czemu odwiedzający będą mogli poruszać się po wirtualnej przestrzeni galerii, słuchać tekstów kuratorskich i wypowiedzi artysty na temat wystawy.

Krzysiek Grabara rozwinął karierę artystyczną podczas pandemii. Sztuka jest dla niego nie tylko powołaniem, ale także nowym rozdziałem w życiu i sposobem na poszukiwanie człowieka w sobie.
Historia Krzyśka Grabary należy do tych, których się nie zapomina – policjant, który dwa lata przed przejściem na emeryturę zwolnił się z pracy i niedługo po tym zaczął malować. Grabarę na tle innych artystów wyróżnia nietypowa biografia. Malarstwo jest dla niego drugim życiem, które w wieku 34 lat wybrał za pomocą intuicji. Jednak przeżycia, których doświadczył wcześniej mają swoje odbicie w jego pracach. Sztukę traktuje jako pasję, a także sposób na wyrażanie emocji. Zapytany o swój cel artystyczny odpowiada: „W pierwszej kolejności sam przed sobą chcę zobaczyć człowieka, co jest dla mnie bardzo trudne. Chciałbym też pozostawić po sobie coś namacalnego”.

Sztuka ma dla niego także wymiar terapeutyczny, a w swoich pracach często porusza temat drogi i człowieka – podobnie jak on sam poszukującego samego siebie. To właśnie dzięki ścieżce artystycznej zaczął zadawać sobie pytania o to kim jest osoba, którą widzi w lustrze.

Artysta od 2019 roku stworzył kilkaset prac (wykonanych różnymi technikami), które są teraz w kolekcjach prywatnych na całym świecie, a jeden z jego obrazów pojawił się na aukcji Sztuki Fantastycznej w Desa Unicum, gdzie na wystawie przedaukcyjnej wisiał razem z pracami Beksińskiego.

Obrazy można zobaczyć na stronie: grabara.art 

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content