Dni Olsztyna 2021

Zapraszamy w dniach 23-25 lipca 2021 r. do Olsztyna na cykliczną imprezę Dni Olsztyna 2021. Dni Olsztyna to znakomita okazja do wspólnej zabawy podczas zawrotnej liczby wyśmienitych koncertów, ciekawych pokazów i oryginalnych działań animacyjnych.

Trzy dni stolica Warmii i Mazur świętować będzie imieniny swojego patrona, św. Jakuba. Do zabawy zachęcamy mieszkańców, jak i gości naszego miasta.

Tegoroczne Dni Olsztyna staną się sceną dla olsztyńskich artystów, poruszających się w obszarach muzyki i teatru. Impreza taneczna Elektroniczny Olsztyn rozgrzeje wszystkich, którzy odwiedzą Stare Miasto. Nie zabraknie również największych gwiazd. W Amfiteatrze im. Czesława Niemena publiczność rozbawi Grupa Mocarta, w sobotę koncert zespołu Łąki Łan, a w niedzielę na dwa koncerty Majlo i Kasi Sochackiej.

Rodzinnie będzie można uczestniczyć w warsztatach tańców i przyśpiewek warmińskich, poznać od podszewki stare gry podwórkowe. Podczas spacerów z przewodnikami przewidziane są eksploracje nieznanych zakamarków Olsztyna i części trasy Szlaku Jakubowego.

Zapraszamy całe rodziny na tradycyjne obchody święta naszego miasta!

 

Dni Olsztyna 2021 – Program (23-25 lipca)

 

23.07. Piątek, 20:30 – Amfiteatr w Olsztynie
Koncert zespołu Grupa MoCarta

W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi znakomita Grupa MoCarta! Na koncert tego wyjątkowego kwartetu smyczkowego i kabaretu muzycznego w jednym, MOK Olsztyn zaprasza 23 lipca o 20:30. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Olsztyna.

„Grupa MoCarta wśród Gwiazd, czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta”, to tytuł najnowszego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku.

W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę…

„Grupa MoCarta wśród Gwiazd” to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.

Bilety: 60,00 zł.

Dni Olsztyna: Grupa MoCarta wśród Gwiazd, 23 lipca (piątek) / godz. 20:30. Amfiteatr w Olsztynie

 

————————————————————————————————————————————————————————————————
24.07. Sobota, 20:00 – Amfiteatr w Olsztynie
Koncert zespołu Łąki Łan

W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi niepowtarzalny Łąki Łan! Na koncert jednego z najbardziej energetycznych polskich zespołów, MOK Olsztyn zaprasza 24 lipca o 20:00. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Olsztyna.

W pierwszych latach istnienia Łąki Łan grał improwizowany groove, wzorując się na dj-ach techno. Doceniany był za tworzenie świetnego, taneczno-psychodelicznego klimatu i improwizacyjne występy.

Do dziś słyną z niesamowicie energetycznych występów na żywo i nie bez powodu przez wielu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych. Twórczość Łąki Łan naznaczona jest tekstami Paprodziada mówiącymi w dużej mierze o zamiłowaniu do Natury.

Zespół ma na koncie 5 albumów studyjnych, z których 3 były nominowane do nagrody Fryderyk.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Pol’and’Rock Festival czy Męskie Granie. O wyjątkowości koncertów Łąki Łan olsztyńska widownia będzie mogła przekonać się na własne oczy już 24 lipca o 20 w Amfiteatrze!

Dni Olsztyna: Zespół Łąki Łan, 24 lipca (sobota) / godz. 20:00. Amfiteatr w Olsztynie

Bilety:
przedsprzedaż do 17.07 – 30 zł
sprzedaż regularna – 40 zł

Więcej na stronie: www.mok.olsztyn.pl

————————————————————————————————————————————————————————————————-
25.07. Niedziela, 19:00 – Park Podzamcze w Olsztynie (od ul. Nowowiejskiego)

Koncert MaJLo

Wstęp wolny

W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Parku Podzamcze wystąpi znakomity artysta młodego pokolenia – MaJLo! Na bezpłatny koncert organizowany w ramach Dni Olsztyna, MOK Olsztyn zaprasza 25 lipca o godz. 19:00.

MaJLo – pod tym pseudonimem kryje się Maciej Milewski – producent, kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista z Gdańska.

W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak instrument ten porzucił dla gitary. Klasyka przegrała z jazzem, co zaowocowało studiami na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej.

Od roku 2015, już jako MaJLo, artysta przeobraził się w producenta muzycznego. W grudniu tego samego roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu EP – „Reverse”, wydana pod egidą wytwórni muzycznej Sounddict. Już pierwszy singiel – „Lights”, nagrany razem z Ralphem Kamińskim podbił nie tylko polskie playlisty, ale również zagraniczne kanały muzyczne. Remiks tego utworu, wykonany przez francuski duet producentów „FDVM” zabrzmiał na takich festiwalach jak Coachella czy Daybreak.

W marcu 2017 roku została wydana jego druga, pełnogrająca płyta „Over The Woods”, która odrazu wypełniła muzyczną przestrzeń takich festiwali jak Open’er czy Spring Break. MaJLo na swoich albumach pełni rolę zarówno producenta, kompozytora, realizatora, ale także jest wykonawcą większości partii instrumentalnych.

W październiku 2018 roku na rynek muzyczny trafił nowy album MaJLo – ,,re_covery”, będący zwrotem w kierunku klasyki songwritingu. Wydawnictwo promują single „I Cannot Change For You” oraz „Oddychaj”.

Pod koniec 2020 roku ukazał się najnowszy album artysty – „Vestiges: The Scenes”. Płyta ta została nominowana w konkursie Impala – „European Independent Album Of The Year”. Inspirację dla powstania albumu stanowiła krótka podróż na Islandię odbyta przez MaJLo, przede wszystkim zaś historia dwojga ludzi, skrywająca się w treści pocztówki zakupionej przez artystę na pchlim targu w Rejkjaviku. Single promujące wydawnictwo i cieszące się największą popularnością to „Dear Gunna,”, nawiązująca bezpośrednio do wspomnianej pocztówki oraz „Złoto” z gościnnym udziałem Natalii Grosiak (Mikromusic).

W połowie 2019 roku, Maciej założył niezależną wytwórnię muzyczną Seagull Ross. MaJLo pracuje aktualnie nad trzecim albumem.

————————————————————————————————————————————————————————————————-
25.07. Niedziela, 20:30 – Park Podzamcze w Olsztynie (od ul. Nowowiejskiego)

Koncert Kaśka Sochacka

Wstęp wolny

W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Parku Podzamcze wystąpi Kaśka Sochacka! Na bezpłatny koncert oryginalnej artystki, szturmem podbijającej listy przebojów i serca słuchaczy, MOK Olsztyn zaprasza 25 lipca o godz. 20:30. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Olsztyna.

Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z Pradeł. Jak większość dziewcząt urodzonych w latach 90-tych śpiewa od dziecka.

W 2019 roku ukazała się debiutancka EPka Kaśki – „Wiśnia”. Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która swoją premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. W styczniu 2020 roku na zaproszenie Piotra Stelmacha wystąpiła również podczas Offensywy De Luxe w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu Trójka.

26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records ukazał się debiutancki album Kaśki „Ciche dni”. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) – tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”).

W 2021 roku wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce.

————————————————————————————————————————————————————————————————-

Informacje pochodzą ze strony: www.mok.olsztyn.pl

Znajdź inne ciekawe wydarzenia w naszej wyszukiwarce imprez

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.