Transmisja online, Performance

DANA CHMIELEWSKA / ŚWIĘTE ROZPROSZENIE

DANA CHMIELEWSKA / ŚWIĘTE ROZPROSZENIE Plama GAK zaprasza na premierę akcji performatywnej przygotowanej przez Danę Chmielewską. Pokaz pracy w procesie. Fascynuje mnie wyobrażenie, że relacja między przestrzenią a ciałem jest wzajemna. Tak, jak przestrzeń wpływa na ciało – na to jak się zachowuje i czym się staje, tak i obecność ciała może wpływać na „stan” przestrzeni. Przestrzeń, tym samym, ma swoistą podmiotowość i perspektywę. To praktyka uważności. Wykorzystuję wielowymiarową strukturę ruchową opartą o partyturę, tworzenie natychmiastowej poezji, narzędzia improwizacyjne oraz pracę z głosem. Zależy mi na wytworzeniu atmosfery włączenia i – nawet chwilowej- wspólnotowości. [caption id=\"attachment_11695\" align=\"alignnone\" width=\"600\"] Fotografia: Maja Tybel[/caption] Szukam sposobów na radzenie sobie z doświadczeniem przybywania, zasiedlania i opuszczania, a także witania i żegnania – miejsc, ludzi, zjawisk i wyobrażeń. Tworzę quasi szamańską praktykę, zmysłami renderuję przestrzeń i wymyślam zabawę w czary. To kolejny etap rozwijania materiału choreograficznego dotyczącego afektywnej relacji ciała i miejsca. Research rozpoczął się w 2019 roku. Dotychczas, prezentacje jego poszczególnych etapów odbyły się w Łodzi, w Karlskronie i w Warszawie. Dana Chmielewska – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentka Uniwersytetu Barcelońskiego. Ukończyła I i II moduł Kursu Choreografii Eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Beneficjentka Stypendium Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk Alternatywnej Akademii Tańca, stypendium twórczego i rezydencji Dans i Blekinge w Karlskoronie oraz Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk. Wydarzenie będzie można obejrzeć w wysokiej rozdzielczości na kanale YouTube plamaGAK. [caption id=\"attachment_11696\" align=\"alignnone\" width=\"600\"] Fotografia: Lucyna Kolendo[/caption] — Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków stypendium Miasta Gdańska i bliskiej współpracy z Gdańskim Archipelagiem Kultury Plama w Gdańsku na przełomie listopada i grudnia 2020.

11.02.2021
19:00 -

DANA CHMIELEWSKA / ŚWIĘTE ROZPROSZENIE

Plama GAK zaprasza na premierę akcji performatywnej przygotowanej przez Danę Chmielewską.
Pokaz pracy w procesie.
Fascynuje mnie wyobrażenie, że relacja między przestrzenią a ciałem jest wzajemna. Tak, jak przestrzeń wpływa na ciało – na to jak się zachowuje i czym się staje, tak i obecność ciała może wpływać na „stan” przestrzeni. Przestrzeń, tym samym, ma swoistą podmiotowość i perspektywę. To praktyka uważności.
Wykorzystuję wielowymiarową strukturę ruchową opartą o partyturę, tworzenie natychmiastowej poezji, narzędzia improwizacyjne oraz pracę z głosem. Zależy mi na wytworzeniu atmosfery włączenia i – nawet chwilowej- wspólnotowości.

Fotografia: Maja Tybel

Szukam sposobów na radzenie sobie z doświadczeniem przybywania, zasiedlania i opuszczania, a także witania i żegnania – miejsc, ludzi, zjawisk i wyobrażeń. Tworzę quasi szamańską praktykę, zmysłami renderuję przestrzeń i wymyślam zabawę w czary.
To kolejny etap rozwijania materiału choreograficznego dotyczącego afektywnej relacji ciała i miejsca. Research rozpoczął się w 2019 roku. Dotychczas, prezentacje jego poszczególnych etapów odbyły się w Łodzi, w Karlskronie i w Warszawie.
Dana Chmielewska – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentka Uniwersytetu Barcelońskiego. Ukończyła I i II moduł Kursu Choreografii Eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Beneficjentka Stypendium Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk Alternatywnej Akademii Tańca, stypendium twórczego i rezydencji Dans i Blekinge w Karlskoronie oraz Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk.
Wydarzenie będzie można obejrzeć w wysokiej rozdzielczości na kanale YouTube plamaGAK.

Fotografia: Lucyna Kolendo


Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków stypendium Miasta Gdańska i bliskiej współpracy z Gdańskim Archipelagiem Kultury Plama w Gdańsku na przełomie listopada i grudnia 2020.

Udostępnij:

FacebookTwitter


DANA CHMIELEWSKA / ŚWIĘTE ROZPROSZENIE

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.