fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spotkanie autorskie, Transmisja online, Inne

Czytanie z Pauzą #2: “Zgiń, kochanie”

ARIANA HARWICZ \"Zgiń, kochanie\" Tłumaczenie: Agata Ostrowska Wydawnictwo Pauza Czyta: Monika Obara Po urodzeniu dziecka młoda kobieta mieszkająca z mężem na odludziu walczy z demonami: samotnością, depresją poporodową, niepokojem o noworodka, nieokiełznaną kobiecością i wymykającym się spod kontroli popędem seksualnym. Podczas bezsennych nocy zastanawia się, czy rodząc dziecko, utraciła samą siebie? Czy uda jej się kiedykolwiek odzyskać dawną tożsamość i swobodę? Ta krótka, ale niesłychanie mocna opowieść trafi a w sedno trudnego i skomplikowanego doświadczenia, jakim jest początek macierzyństwa, który bywa zupełnie inny od naszych wyobrażeń, zarówno tych kobiecych, jak i męskich. \"Macierzyństwo to paradoks – mówi Ariana Harwicz, autorka niewielkiej powieści „Zgiń, kochanie”. – Wiele kobiet, choć woli się do tego nie przyznawać, odczuwa, że dając życie nowej istocie, jednocześnie odbiera jego część sobie. Oszukują siebie i bliskich, byleby tylko nie złamać tabu. W społeczeństwach kapitalistycznych dziecko stało się fetyszem, nakręca rynek. Instagram pęka od zdjęć uśmiechniętych, rozradowanych matek.\" / Wysokie obcasy   Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/284186105953799/?event_time_id=284186109287132

ARIANA HARWICZ
“Zgiń, kochanie”
Tłumaczenie: Agata Ostrowska
Wydawnictwo Pauza
Czyta: Monika Obara

Po urodzeniu dziecka młoda kobieta mieszkająca z mężem na odludziu walczy z demonami: samotnością, depresją poporodową, niepokojem o noworodka, nieokiełznaną kobiecością i wymykającym się spod kontroli popędem seksualnym. Podczas bezsennych nocy zastanawia się, czy rodząc dziecko, utraciła samą siebie? Czy uda jej się kiedykolwiek odzyskać dawną tożsamość i swobodę?
Ta krótka, ale niesłychanie mocna opowieść trafi a w sedno trudnego i skomplikowanego doświadczenia, jakim jest początek macierzyństwa, który bywa zupełnie inny od naszych wyobrażeń, zarówno tych kobiecych, jak i męskich.

“Macierzyństwo to paradoks – mówi Ariana Harwicz, autorka niewielkiej powieści „Zgiń, kochanie”. – Wiele kobiet, choć woli się do tego nie przyznawać, odczuwa, że dając życie nowej istocie, jednocześnie odbiera jego część sobie. Oszukują siebie i bliskich, byleby tylko nie złamać tabu. W społeczeństwach kapitalistycznych dziecko stało się fetyszem, nakręca rynek. Instagram pęka od zdjęć uśmiechniętych, rozradowanych matek.” / Wysokie obcasy

 

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/284186105953799/?event_time_id=284186109287132

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.