podlaskie

Czeskie Śniadanie Filmowe / Czech Film Breakfast
13.06.2021, 11:30
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
bilet/ticket: 10 zł – kasa kina Forum + https://bilety.bok.bialystok.pl/

Czeskie kino jest jak svíčková na smetaně – ocieka aksamitnym sosem, ale jednak jest w tym mięso. Podobnie jak czeska kuchnia, bywa ciężkostrawne – nie brakuje mu surrealizmu, absurdu i makabry. Rozsmakują się w nim zwłaszcza ci, którzy lubią pikantne żarty, ale nie tylko. Wrażliwcy o delikatnym podniebieniu, wolący delektować się łagodnym smakiem filmowych deserów na ciepło czy wizualnych rarytasów, również znajdą coś dla siebie. Polecamy jednak nie spieszyć się z konsumpcją i nie zadowalać się tylko pierwszym kęsem. Kiedy pozwolimy, aby treść (filmów) dotarła do naszych kubków smakowych (i zwojów mózgowych), możemy odkryć prawdziwą głębię serwowanych dań.

Wspólny posiłek to dla Czechów jeden z ważniejszych sposobów budowania bliskości – tej tematyki będziemy mogli zakosztować w ramach czeskiego śniadania filmowego. Przyjrzymy się różnym rodzajom relacji: związkom, kontaktom z obcymi, ale też – być może najtrudniejszej – relacji z samym sobą. Nechte si chutnat!

Kuratorka/Curator: Edyta Serafin (Czeskie Centrum Warszawa/Czech Center Warsaw).

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/250219716877575

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.