Seans, Transmisja online

Cicho pod prąd

Cicho pod prąd Zapraszamy na film \"Cicho pod prąd\" (reż. Tomasz Kycia i Robert Żurek PL/DE 2010, dok. 50 min.) w ramach cyklu „Polska i Niemcy: seanse filmowe online”. Film poprzedzony zostanie wstępem, a po seansie odbędzie się dyskusja. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, natomiast film udostępniony zostanie na platformie Vimeo w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej (linki z hasłem podane zostaną na czacie podczas spotkania w Zoomie). Link do potkania w Zoomie udostępniony jest na stronie Centrum im. W. Brandta UWr.: http://wbz.uni.wroc.pl/.../1421-cicho-pod-prad-seans... Film opowiada o wydarzeniach z lata 1965 roku, kiedy pomiędzy Polakami a Niemcami nadal panowała wrogość i prawie nikt nie próbował jej przełamać. Ale 16 młodych ludzi z NRD wybrało się do Polski na rowerową pielgrzymkę do obozu zagłady Auschwitz. Ta podróż zmieniła zarówno ich, jak i ich polskich gospodarzy. 43 lata później kamera towarzyszy trzem ówczesnym pielgrzymom, którzy przebywają tę samą drogę jeszcze raz. Nietypowa podróż młodych Niemców z NRD do Auschwitz była jednym z kroków poprzedzających list polskich biskupów do biskupów niemieckich, z którego pochodzi zdanie: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Władysław Bartoszewski wspominał, że od tego gestu Niemców „zaczęła się zmieniać atmosfera w polsko-niemieckich stosunkach na płaszczyźnie kontaktów obywatelskich i kościołów”. Film pochodzi z Kolekcji Filmowej Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2624271881161455/

25.01.2021
19:30 -

Cicho pod prąd

Zapraszamy na film “Cicho pod prąd” (reż. Tomasz Kycia i Robert Żurek PL/DE 2010, dok. 50 min.) w ramach cyklu „Polska i Niemcy: seanse filmowe online”.
Film poprzedzony zostanie wstępem, a po seansie odbędzie się dyskusja. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, natomiast film udostępniony zostanie na platformie Vimeo w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej (linki z hasłem podane zostaną na czacie podczas spotkania w Zoomie). Link do potkania w Zoomie udostępniony jest na stronie Centrum im. W. Brandta UWr.: http://wbz.uni.wroc.pl/…/1421-cicho-pod-prad-seans…
Film opowiada o wydarzeniach z lata 1965 roku, kiedy pomiędzy Polakami a Niemcami nadal panowała wrogość i prawie nikt nie próbował jej przełamać. Ale 16 młodych ludzi z NRD wybrało się do Polski na rowerową pielgrzymkę do obozu zagłady Auschwitz. Ta podróż zmieniła zarówno ich, jak i ich polskich gospodarzy. 43 lata później kamera towarzyszy trzem ówczesnym pielgrzymom, którzy przebywają tę samą drogę jeszcze raz.
Nietypowa podróż młodych Niemców z NRD do Auschwitz była jednym z kroków poprzedzających list polskich biskupów do biskupów niemieckich, z którego pochodzi zdanie: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Władysław Bartoszewski wspominał, że od tego gestu Niemców „zaczęła się zmieniać atmosfera w polsko-niemieckich stosunkach na płaszczyźnie kontaktów obywatelskich i kościołów”.
Film pochodzi z Kolekcji Filmowej Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/2624271881161455/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Cicho pod prąd

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.