fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl
malopolskie

Inne

Call for papers – „MOCAK Forum” nr 17

W ramach call for papers kolejnego numeru „MOCAK Forum” zapraszamy do nadsyłania tekstów stawiających i odpowiadających na te i inne pytania wokół zjawiska archiwum. 1. Jak współcześnie rozumiemy pojęcie archiwum, w szczególnym kontekście pola sztuki współczesnej? 2. Jak archiwa wykorzystywane są w praktyce kuratorskiej i muzealniczej? 3. Z jakimi problemami i zjawiskami mamy do czynienia w przypadku archiwów cyfrowych? 4. Czy nadal w tej sytuacji mówimy o archiwum? 5. Jakie wyzwania stoją przed muzeami w związku z włączaniem do zbiorów archiwów? 6. Przykłady praktyk artystycznych oraz praktyk kuratorskich w odniesieniu do archiwów. 7. Archiwa artystów i artystek a rynek sztuki. Więcej informacji >> https://bit.ly/3hIrpUN *** Teksty należy przesyłać do 14 lutego 2021 roku pod adresem forum@mocak.pl Artykuł powinien mieć nie więcej niż 15 tysięcy znaków (z przypisami i listą prac cytowanych) i być dostosowany do standardów cytowania. Prosimy o dołączenie krótkiego biogramu, afiliacji, listy prac cytowanych i streszczenia tekstu w języku polskim ze słowami kluczowymi.

05.01 - 14.02.2021
00:00 - 00:00

W ramach call for papers kolejnego numeru „MOCAK Forum” zapraszamy do nadsyłania tekstów stawiających i odpowiadających na te i inne pytania wokół zjawiska archiwum.

1. Jak współcześnie rozumiemy pojęcie archiwum, w szczególnym kontekście pola sztuki współczesnej?
2. Jak archiwa wykorzystywane są w praktyce kuratorskiej i muzealniczej?
3. Z jakimi problemami i zjawiskami mamy do czynienia w przypadku archiwów cyfrowych?
4. Czy nadal w tej sytuacji mówimy o archiwum?
5. Jakie wyzwania stoją przed muzeami w związku z włączaniem do zbiorów archiwów?
6. Przykłady praktyk artystycznych oraz praktyk kuratorskich w odniesieniu do archiwów.
7. Archiwa artystów i artystek a rynek sztuki.

Więcej informacji >> https://bit.ly/3hIrpUN
***
Teksty należy przesyłać do 14 lutego 2021 roku pod adresem forum@mocak.pl

Artykuł powinien mieć nie więcej niż 15 tysięcy znaków (z przypisami i listą prac cytowanych) i być dostosowany do standardów cytowania.

Prosimy o dołączenie krótkiego biogramu, afiliacji, listy prac cytowanych i streszczenia tekstu w języku polskim ze słowami kluczowymi.

Udostępnij:

FacebookTwitter


Call for papers – „MOCAK Forum” nr 17

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.