fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

BWA Krosno zaprasza na wystawę: Zbiór w zawieszeniu: Wystawa w przestrzeni miejskiej

Zbiór w zawieszeniu: wystawa w przestrzeni miejskiej Termin wystawy: 19 czerwca – 10 lipca 2020 r. Start wystawy: 19 czerwca 2020 r., godzina 18:00, Plac Monte Cassino Kuratorki wystawy: Martyna Karpowicz, Katarzyna Solińska Wyjście w przestrzeń było punktem wyjścia. Zbiór w zawieszeniu to zestaw wyrazistych prac z kolekcji BWA Krosno, na których – przemierzając miasto – warto zawiesić wzrok. Kolekcjonowane przez lata prace pozwalają na tworzenie różnych konfiguracji. Komponowanie wystawy, która zamknięta jest w ścianach galerii to ograniczanie różnorodności do spójnego zbioru. Zbiór w zawieszeniu polegał zaś na wyborze różnorodnych dzieł, obok których nie da się przejść obojętnie. Siła wyrazu każdej z prac nie pozwoliłaby na ich bezpośrednie sąsiedztwo na ścianach galerii, dlatego poszerzoną przestrzenią ekspozycji stało się całe miasto. Wystawienie reprodukcji prac ze zbiorów BWA Krosno na widok publiczny i warunki zewnętrzne, to tworzenie płaszczyzny wzajemnych wpływów – sztuki na otoczenie i otoczenia na sztukę. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji zamknięcia - życia w zawieszeniu - w której otwarta przestrzeń staje się strefą komfortu, proponujemy swobodne spotkanie z pracami z kolekcji BWA w Krośnie. Wystawa Zbiór w zawieszeniu prezentowana jest na słupach ogłoszeniowych, zazwyczaj wypełnionych aktualnymi propozycjami kulturalnymi, dzisiaj ogołoconych przez pandemię.

19.06 - 10.07.2020
w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota, niedziela
08:00-00:00

Zbiór w zawieszeniu: wystawa w przestrzeni miejskiej
Termin wystawy: 19 czerwca – 10 lipca 2020 r.
Start wystawy: 19 czerwca 2020 r., godzina 18:00, Plac Monte Cassino
Kuratorki wystawy: Martyna Karpowicz, Katarzyna Solińska

Wyjście w przestrzeń było punktem wyjścia. Zbiór w zawieszeniu to zestaw wyrazistych prac z kolekcji BWA Krosno, na których – przemierzając miasto – warto zawiesić wzrok.

Kolekcjonowane przez lata prace pozwalają na tworzenie różnych konfiguracji. Komponowanie wystawy, która zamknięta jest w ścianach galerii to ograniczanie różnorodności do spójnego zbioru. Zbiór w zawieszeniu polegał zaś na wyborze różnorodnych dzieł, obok których nie da się przejść obojętnie. Siła wyrazu każdej z prac nie pozwoliłaby na ich bezpośrednie sąsiedztwo na ścianach galerii, dlatego poszerzoną przestrzenią ekspozycji stało się całe miasto. Wystawienie reprodukcji prac ze zbiorów BWA Krosno na widok publiczny i warunki zewnętrzne, to tworzenie płaszczyzny wzajemnych wpływów – sztuki na otoczenie i otoczenia na sztukę.

Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji zamknięcia – życia w zawieszeniu – w której otwarta przestrzeń staje się strefą komfortu, proponujemy swobodne spotkanie z pracami z kolekcji BWA w Krośnie. Wystawa Zbiór w zawieszeniu prezentowana jest na słupach ogłoszeniowych, zazwyczaj wypełnionych aktualnymi propozycjami kulturalnymi, dzisiaj ogołoconych przez pandemię.

BWA Krosno zaprasza na wystawę: Zbiór w zawieszeniu: Wystawa w przestrzeni miejskiej

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.