Big Book Festival . Duży Festiwal Czytania w Warszawie i online! 2021

IG BOOK FESTIVAL 2021 – nadchodzi najfajniejszy festiwal czytania!
Dziewiąta edycja nowatorskiego i międzynarodowego festiwalu literackiego tym razem niesie wiarę w lepsze jutro.
Big Book Festival odbędzie się od 25 do 27 czerwca w Warszawie i internecie.
9. edycji imprezy czytelniczej towarzyszy hasło „Jeszcze będzie najpiękniej!”.
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na literacki newsletter:
http://bigbookcafe.pl/newsletter/
W trzy dni zorganizujemy blisko 40 wydarzeń, większość z nich stworzy okazję do bezpiecznego i bezpośredniego spotkania z pisarzami, artystami i czytelnikami, w wydarzeniu udział weźmie ponad 100 gości.
W programie znajdzie się kilka wydarzeń specjalnych, czyli charakterystycznych dla Big Book Festival słuchowisk, perfomansów i spektakli prezentowanych tylko raz w przestrzeni miasta. Będą także wirtualne spotkania z autorami i myślicielami ze świata, premierowe prezentacje książek polskich, oraz wielogłosowe dyskusje inspirowane literaturą i chwytające ducha czasu. Nad całym festiwalem unosił się będzie pogodny duch optymizmu i dowcipu, towarzyszący wydarzeniu już od dziewięciu lat.
ZAPRASZA ANNA KRÓL, DYREKTOR ARTYSTYCZNA BIG BOOK FESTIVAL I FUNDACJI “KULTURA NIE BOLI”:
– Jeszcze będzie najpiękniej! Jeszcze będziemy razem, jeszcze będziemy się śmiać, jeszcze będziemy rozmawiać. Jeszcze będziemy się dzielić i wspierać.
– Wierzymy, że optymizm jest zawsze lepszy niż smutek, nadzieja droższa niż złość, łagodność ważniejsza niż zwątpienie. Chcemy, by tegoroczna edycja Big Book Festival była wyjątkowa. Bo wyjątkowo silnie potrzebujemy spojrzeć pogodnie w przyszłość i zobaczyć tam słońce.
Chcemy Wam powiedzieć: „Jeszcze będzie najpiękniej!” – bo mamy siebie, bo czytamy, i wierzymy w lepsze jutro. Literatura znów ma wyjątkową moc. Przychodzi nam z pomocą, przynosi nadzieję i radość, daje otuchę i chwilę wytchnienia.
Tegoroczny Big Book Festival to będą wspólne ćwiczenia z nadziei i pogody ducha!
Big Book Festival odbędzie się na warszawskim Mokotowie, w dwóch sąsiadujących ośrodkach: centrum innowacji literackich Big Book Cafe (ul. J. Dąbrowskiego 81) oraz domu kultury Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21). Duża część wydarzeń rozegra się w plenerze i połączy literaturę z atmosferą miasta. Na miejscu działać będą również: festiwalowa kawiarnia, dwie księgarnie oraz plenerowa czytelnia i strefa relaksu.
Tak jak w roku 2020 na Big Book Festival obowiązywały będą szczególne przepisy sanitarne, w tym ograniczona liczba miejsc na spotkaniach, maseczki i dezynfekcja.
Większość wydarzeń będzie można zobaczyć na żywo na stronie bigbookfestival.pl i na kanałach Facebook i You Tube Big Book Festival.
Pierwsze szczegóły programu ogłosimy w kwietniu.
Big Book Festival odbywa się od 2013 r., organizuje go Fundacja „Kultura nie boli”. Dziewiąta edycja odbędzie się m.in. dzięki wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej:
bigbookfestival.pl
bigbookcafe.pl
ksiegarnia.bigbookcafe.pl

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/293725872349384/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.