lodzkie

Baroque & Contemporary Music – orkiestra barokowa kontra muzyka współczesna.

Zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej grający repertuar współczesny? To jest możliwe na AŻ Festiwalu! W programie: Purcell, Bach, Szymański i Zagajewski.

Baroque & Contemporary Music

Zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej grający repertuar współczesny? Takie nietypowe połączenia czekają na publiczność kolejnego koncertu 9. AŻ Festiwalu. Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Łodzi oraz solista wiolonczelista Wojciech Fudala interpretować będą muzykę Purcella, Bacha, Szymańskiego i Zagajewskiego. Muzyka barokowa i współczesna zabrzmi 2 grudnia (czwartek) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej AM.

Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Łodzi wraz z wiolonczelistą Wojciechem Fudalą zagrają cztery kompozycje, powstałe w dwóch odmiennych muzycznie światach. Barokowe suitę i sinfonię Henry’ego Purcella i Wilhelma Friedemanna Bacha zestawią z nawiązującym do tradycji „Concerto Grosso” Pawła Szymańskiego i zupełnie nowoczesnym „brutem” Artura Zagajewskiego, którym kompozytor zwyciężył 64. edycję Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów. Orkiestrę poprowadzą Jakub Kościukiewicz i Marek Walczak.

Wojciech Fudala jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako stypendysta rządu Belgii ukończył z najwyższym wyróżnieniem Królewskie Konserwatorium Muzyczne w Brukseli. Edukację kontynuował w Chapelle Musicale Reine Élisabeth w Waterloo. Muzyk prowadzi bogatą działalność artystyczną, koncertując z polskimi oraz zagranicznymi orkiestrami, jest regularnie zapraszany na festiwale muzyczne w całej Europie. Jest solistą grupy wiolonczel w Orkiestrze Symfonicznej NFM im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Łodzi powstała w 2012 roku, a jej inicjatorem, założycielem i kierownikiem artystycznym jest grający na wiolonczeli barokowej dr Jakub Kościukiewicz – kameralista, solista, pedagog. Zespół tworzą studenci Katedry Organów, Muzyki Kościelnej, Klawesynu i Muzyki Dawnej, grający na instrumentach z epoki, bądź ich kopiach, w stroju 415 Hz, używając strun jelitowych i smyczków barokowych.

Kasa biletowa AM czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym koncertem.

Szczegóły o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Baroque & Contemporary Music | 9. AŻ Festiwal | Łódź


👉 Znajdź wydarzenia kulturalne w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content