podlaskie

Szanowni Państwo,
mając na względzie czas niepewny i by nie dać sie zaskoczyć epidemii a chcąc się spotkać z sympatykami Tradycji i husarii zapraszamy na VII BAL HUSARSKI (2021), organizowany przez Podlaską Chorągiew Husarską pod patronatem Fundacji Obowiązek Polski.
Większość husarzy co na Paradzie Branickich byli oraz odtwarzali i Branickich i parę królewską spotkamy właśnie na Balu, który rok podsumuje i kilkoma niespodziankami zachwyci.

Staropolskim zwyczajem kłaniamy się nisko, prosząc tym razem w gościnne progi Hotelu Traugutta 3 w Białymstoku na dzień 6 listopada Roku Pańskiego 2021

Nikogo miłującego dobrą zabawę w klimacie staropolskiej biesiady przy muzyce i suto zastawionym stole nie może zabraknąć.

Wzorem naszych szlachetnych przodków w czas zabawy i biesiady proponujemy niezwykłą podróż w czasie do uświęconych tradycji sarmackich.

W zgodzie ze staropolskim zwyczajem bal zaczynamy tradycyjnym Polonezem, który poprzedzi wystrzał armatni o godzinie 19. Po czym przy specjałach kuchni regionalnej i lokalnych napitkach, zapoznamy się wznosząc toasty. Po czym wspomnimy niesamowite wydarzenia i aktywności husarskie jakie przyniósł nam rok 2021. Pokażemy prapremierowe etiudy filmowe do słynnych pieśni „Duma Rycerska” i „O żołnierzu tułaczu”. Zostaną przyjęci do Regestu Chorągwi nowi husarze. Zapewnimy gry i zabawy sarmackie i sprawność ręki pokażemy.

Nie zabraknie też dobrej muzyki jaką tradycyjnie zapewnia nam nasz zaprzyjaźniony DJ Antoni Korzeniecki.

Tym z gości, Pań i Panów, którzy jeszcze nie uczestniczyli wcześniej w Balch Husarskich oferujemy pomoc w doborze i wypożyczeniu strojów z epoki by móc jak najbardziej wczuć się w unikalny klimat zabawy i scenerii rodem z czasów świetności Rzeczypospolitej. Z uwagi na ograniczoną dostępność strojów i rozmiarów zachęcamy do pilnego kontaktu i jak najszybszej rezerwacji.

Gości, którzy planują nocleg w hotelu zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty. Przy rezerwacji proszę o powoływanie się na Podlaską Chorągiew Husarską, gdyż mamy zapewnioną pulę miejsc noclegowych w Hotelu Traugutta3 bądź pobliskim hotelu z tej samej grupy Hotel Podlasie. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo pod linkami do hoteli:

https://www.hoteltraugutta3.pl/

https://hotelpodlasie.pl/

Cena za uczestnictwo w balu to 240 PLN za osobę (wliczamy alkohol w ilości 1/2 l. wódki na parę, pozostałe alkohole we własnym zakresie). Opłata wypożyczenie stroju to 100 PLN za osobę (my organizujemy przywiezienie i odwiezienie stroju do Warszawy)

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 606 222 033 lub

drogą mailową na adres mpaluchiewicz@gmail.com

Podlaska Chorągiew Husarska

 

Informacje pochodzą ze strony:
https://www.facebook.com/events/2007414066088828


👉 Znajdź inne ciekawe wydarzenia w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<


👉Tutaj możesz też samodzielnie dodać wydarzenie kulturalne

>>>bezpłatne dodawanie imprez<<<

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.