mazowieckie
29.07.2022
18:00-05:00
30.07.2022
18:00-05:00
31.07.2022
18:00-21:30

Oficjalne wydarzenie 15-tej edycji festiwalu Audioriver!

NOWA DATA!
29-31.07.2022
Płock
Partnerzy festiwalu: POKiS, PŁOCK
Sponsorzy: Tak To Robię, GLO, LECH, Red Bull
Patroni medialni: Onet, NOIZZ.pl, newonce.radio, TVP Kultura, Co Jest Grane24, muno.pl, naszemiasto.pl, Rytmy.pl i Gazeta Wyborcza.


[UPDATE]
Do programu wydarzenia dołączają: Adriatique, Aksamit, BICEP live, DJ Fresh, DJ Holographic, Filip Sonic b2b Mihvu, Harriet Jaxxon, KAS:ST live, Kasra, Neon Chambers live, Octo Octa, Paula Temple b2b SNTS
i Roi Perez.

BICEP
Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas Audioriver 2022 będzie występ duetu BICEP, typowanego do najważniejszych projektów brytyjskiej sceny ostatnich lat. Matt BcBriar i Andy Ferguson zyskali globalną popularność w 2017 roku za sprawą debiutanckiego krążka, na którym znalazły się takie produkcje, jak „Glue” i „Rain”. Po wydaniu tegorocznego albumu „Isles”, BICEP został dwukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody BRIT Awards, co jest dużym osiągnięciem dla niezależnego elektronicznego projektu.

Posłuchaj:
> BICEP – Glue

DJ FRESH
Nominacją w tym samym plebiscycie może pochwalić się również inny artysta, którego można będzie usłyszeć w Płocku. DJ Fresh to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów w Wielkiej Brytanii, który zasłynął między innymi takimi hitami, jak „Louder, „Gold Dust” czy „Hot Right Now”
z wokalnym udziałem Rity Ory. Co ważne, Daniel Stein powraca na scenę po przerwie spowodowanej chorobą nowotworową, a jego set na Audioriver będzie jednym z pierwszych występów na festiwalach w Europie.

Posłuchaj:
> DJ Fresh ft. Rita Ora – Hot Right Now

KAS:ST
Fanów klubowych brzmień elektroniki z pewnością zainteresuje też występ duetu KAS:ST, reprezentującego m.in. wytwórnię Afterlife. Francuzi grali już wcześniej w Polsce, ale na Audioriver zaprezentują swój nowy, imponujący audiowizualny show, podczas którego usłyszymy materiał m.in. z dwóch świetnie przyjętych przez słuchaczy płyt „Road To Nowhere” i „A Magic World”. We wspomnianej wytwórni Afterlife, swój jedyny jak dotychczas studyjny album wydał duet Adriatique. Adrian Shala i Adrian Schweizer wspólnie tworzą muzykę już od ponad dekady i słyną z emocjonalnych produkcji i setów na żywo, podczas których balansują pomiędzy melodyjnymi brzmieniami techno i house.

Posłuchaj:
> KAS:ST – VTOPIA
> Adriatique at Signal 2108 Alpe d’Huez in the Alps, France for Cercle

DJ HOLOGRAPHIC
W przyszłorocznym programie Audioriver warto zwrócić uwagę na DJ Holographic – artystkę urodzoną i wychowaną w Detroit, czyli bardzo ważnym mieście dla całego ruchu muzyki elektronicznej. To wszechstronna DJ-ka, która pojawia się na autorskich imprezach Carla Craiga czy The Blessed Madonny, a niedawno pochwaliła się kompilacją Detroit Love vol. 5. Dłuższy staż na scenie posiada inna utalentowana producentka, czyli Octo Octa. Po serii świetnych wydawnictw na czele z albumem pt. „Resonant Body”, Maya Bouldry-Morrison stała się jedną z najważniejszych postaci nowoczesnej sceny muzyki house.

Posłuchaj:
> DJ Holographic in The Lab LA
> Octo Octa | Boiler Room x Is Burning ADE

PAULA TEMPLE
Cenioną artystką, ale znacznie bliższą mocniejszym odmianom muzyki elektronicznej jest Paula Temple. To współproducentka ostatniego albumu Fever Ray, a jej solowe wydawnictwa można znaleźć m.in. w wytwórniach 50weapons i R&S Records. Na festiwalu towarzyszyć jej będzie tajemniczy artysta o pseudonimie SNTS, który słynie z surowych, pełnych mroku produkcji
i występów na żywo. Na Audioriver zagra także inny duet uznanych producentów na scenie techno, czyli Neon Chambers. Projekt tworzą Kangding Ray oraz Sigha, którzy postanowili połączyć swoje siły, aby przesuwać granice muzyki elektronicznej i wspólnie prezentować publiczności jeszcze bardziej spektakularne występy na żywo. Dużo tanecznych wrażeń fanom Audioriver bez wątpienia zapewni również Roi Perez, doskonały DJ i rezydent berlińskiego Panorama Bar.

Posłuchaj:
> Paula Temple b2b SNTS at Intercell ADE 2019
> Neon Chambers – Cascade
> Roi Perez live set at DGTL Amsterdam 2019

KASRA
Poza DJem Freshem, do programu Audioriver dołączają także inni reprezentanci międzynarodowej sceny drum & bass. Kasra to założyciel uznanej wytwórni Critical Music, która w przyszłym roku świętować będzie 20. urodziny. Z kolei Harriet Jaxxon to postać znana m.in. z anteny radia Rinse FM czy klubowych parkietów w Wielkiej Brytanii. W Płocku wystąpią również interesujący polscy artyści. Aksamit to jedno z odkryć krajowej sceny ostatnich lat, rezydentka wrocławskiego Projektu Pralnia
i założycielka agencji Affekt, a Filip Sonik i Mihvu to specjaliści w rozgrzewaniu lokalnych parkietów mieszanką energetycznych brzmień dark disco i muzyki house.

Posłuchaj:
> Kasra – Guilty (feat. Catching Cairo)
> Harriet Jaxxon – The Sound
> Aksamit – Plug.in in Tama

 

Audioriver 2022

Organizatorem Audioriver Festival, który odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022 r. jest Fundacja Jest Akcja! Sprzedaż najtańszej puli karnetów na Audioriver 2022 potrwa tylko do 19 grudnia. Wejściówki na festiwal można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: [KLIK] oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: [KLIK].


Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house’u, techno i drum&bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów,
live-actów i setów DJ-skich.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Âme b2b Dixon, Baasch, Cormac, Dasha Rush b2b Błażej Malinowski, Gorgon City, Horse Meat Disco, I Hate Models, Len Faki, Monster, S.P.Y ft. MC LowQui, Sevdaliza i Something Something.

Więcej na stronie audioriver.pl

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/s/audioriver-2022/587923465292302/

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.