lodzkie

Arcydzieła kameralistyki perkusyjnej – koncert zespołów perkusyjnych.

Marszowe tryle werbli oraz energetyczne rytmy współczesnej muzyki perkusyjnej – to wszystko w wykonaniu cieszącego się popularnością The Bacewicz Percussion Ensemble Akademii Muzycznej w Łodzi.

Arcydzieła kameralistyki perkusyjnej

Perliste dźwięki instrumentów sztabkowych, marszowe tryle werbli oraz energetyczne rytmy współczesnej muzyki perkusyjnej. The Bacewicz Percussion Ensemble Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Piotra Sutta – założyciela i opiekuna zespołu – zagra kameralne arcydzieła. Artyści interpretować będą transkrypcje oraz kompozycje oryginalne, m.in. Bacha, Burritta, Daughtreya, Becka i Piepera. Koncert perkusyjny w ramach 9. AŻ Festiwalu odbędzie się 28 listopada (niedziela) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej AM.

W programie koncertu znajdą się utwory na różnorodne zespoły perkusyjne, m.in.: „Overture” Johna H. Becka i „MAG 7” Michaela Burritta. Zabrzmi także utwór na werble i tomy Timma Piepera „Level Two”, w którym artyści grają na instrumentach zarówno swoich, jak i współwykonawców, a całość prezentuje się jak skomplikowana choreografia. Młodzi artyści wykonają także opracowanie autorstwa Piotra Sutta I Koncertu brandenburskiego F-dur Johanna Sebastiana Bacha. W programie wieczoru znajdą się też dwa koncerty. Na kotłach Piotr Sutt z towarzyszeniem zespołu zagra „Koncert” Johna H. Becka. W utworze „The Golden Age of the Xylophone” partię solową ksylofonu realizować będzie Dawid Modzelewski.

Założyciel i opiekun zespołu The Bacewicz Percussion Ensemble Piotr Sutt to solista, kameralista, pedagog i autor interdyscyplinarnych projektów. Zespół pod jego dyrekcją wykonuje muzykę etniczną, marszową oraz klasykę perkusyjnego repertuaru XX i XXI wieku. Grupa realizuje też muzykę przestrzenną i ceni sobie interakcje z publicznością. Na niedzielnym koncercie zespół wystąpi w składzie: Dagmara Karandys, Julia Tymanowska, Patrycja Urbańska, Szymon Brillowski, Bruno Deredos, Krzysztof Kloch, Dawid Modzelewski, Maciej Nowacki.

Kasa biletowa AM czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym koncertem.

Szczegóły o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Arcydzieła kameralistyki perkusyjnej | 9. AŻ Festiwal | Łódź


👉 Znajdź wydarzenia kulturalne w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content