Debata, Transmisja online, Edukacja kulturalna

Akademia Miejska: Jak się ma kultura w czasach pandemii? – spotkanie online

Akademia Miejska: Jak się ma kultura w czasach pandemii? – spotkanie online Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Akademii Miejskiej! Na powracające nieustannie pytanie o to, jaka jest sytuacja kultury w czasie pandemii, najczęściej usłyszeć można odpowiedź „trudna”. To jednak nie odróżnia aktywności kulturotwórczej od pozostałych dziedzin życia. W przypadku kultury, podobnie jak usług, handlu i transportu, oczywiście także chodzi o problemy finansowe. Są one niewątpliwie istotne, ale brać pod uwagę trzeba tu również innego rodzaju „deficyty”. Zarówno dla artystów, organizatorów, kuratorów czy animatorów, jak i dla widzów, częściowe lub pełne zamknięcie instytucji kultury wiąże się ze zmianą dotychczasowych sposobów działań, zachowań, nawyków, doświadczeń. Uczestniczenie w czymś online, z domu za pośrednictwem cyfrowych łączy, przekształca myślenie o tworzeniu, produkcji, ale przede wszystkim chyba o odbiorze sztuki. Jak zauważał Rudolf Arnheim „robienie czegoś równocześnie i robienie tego razem to nie jest zupełnie to samo”. Z jednej strony przeformułowujemy modele organizacji spektakli, pokazów, wernisaży, oprowadzań, debat, tak by były możliwe najatrakcyjniejsze dla osób uczestniczących w nich przez internet, z drugiej mamy pełną świadomość mankamentów czy niedostatków proponowanych rozwiązań. Dają one duże możliwości, ale zawsze pozostają nieadekwatne względem fizycznej obecności widza w przestrzeniach galerii artystycznych, sal koncertowych czy teatralnych, kin. O tym wszystkim będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi, Markiem Sztarkiem i Stanisławem Abramikiem, w ramach najbliższej Akademii Miejskiej już 25 lutego! Tym razem widzimy się tylko online – czekamy na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach. Dostęp jest bezpłatny, a realizacja live dostępna będzie na Facebooku Barbary i Strefy Kultury Wrocław. Uwaga, uwaga! Na osoby, które wezmą udział w co najmniej trzech spotkaniach Akademii Miejskiej czeka certyfikat! Więcej o cyklu: Miasto to niezwykle skomplikowany i żywy organizm. Naszym celem jest wspólne zrozumienie przemian, jakim podlega w ostatnich dekadach Wrocław. Spotkania w ramach Akademii Miejskiej składają się z dwóch części: z wykładów prowadzonych przez specjalistów oraz dyskusji z praktykami zajmującymi się omawianymi tematami. Porozmawiamy o pandemicznej kondycji kultury, panelach obywatelskich, współczesnych migracjach, a także wynajmie krótkoterminowym. 25.02 | Jak się ma kultura w czasach pandemii? wykład: Marek Sztark, gość: Stanisław Abramik 18.03 | Jak działa panel obywatelski? wykład: Maja Zabokrzycka, Tadeusz Mincer, gość: Wojciech Ufel 15.04 | Jak trafił tu twój sąsiad? wykład: Manuela Plizga-Jonarska, gość: Bartłomiej Ciążyński 6.05 | Jak działa wynajem krótkoterminowy? wykład: Joanna Erbel, gość: Xavier Woliński Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/722690918437825/

25.02.2021
18:00 -
proanima.pl

Akademia Miejska: Jak się ma kultura w czasach pandemii? – spotkanie online

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Akademii Miejskiej!
Na powracające nieustannie pytanie o to, jaka jest sytuacja kultury w czasie pandemii, najczęściej usłyszeć można odpowiedź „trudna”.
To jednak nie odróżnia aktywności kulturotwórczej od pozostałych dziedzin życia. W przypadku kultury, podobnie jak usług, handlu i transportu, oczywiście także chodzi o problemy finansowe. Są one niewątpliwie istotne, ale brać pod uwagę trzeba tu również innego rodzaju „deficyty”.
Zarówno dla artystów, organizatorów, kuratorów czy animatorów, jak i dla widzów, częściowe lub pełne zamknięcie instytucji kultury wiąże się ze zmianą dotychczasowych sposobów działań, zachowań, nawyków, doświadczeń. Uczestniczenie w czymś online, z domu za pośrednictwem cyfrowych łączy, przekształca myślenie o tworzeniu, produkcji, ale przede wszystkim chyba o odbiorze sztuki.
Jak zauważał Rudolf Arnheim „robienie czegoś równocześnie i robienie tego razem to nie jest zupełnie to samo”.
Z jednej strony przeformułowujemy modele organizacji spektakli, pokazów, wernisaży, oprowadzań, debat, tak by były możliwe najatrakcyjniejsze dla osób uczestniczących w nich przez internet,
z drugiej mamy pełną świadomość mankamentów czy niedostatków proponowanych rozwiązań. Dają one duże możliwości, ale zawsze pozostają nieadekwatne względem fizycznej obecności widza w przestrzeniach galerii artystycznych, sal koncertowych czy teatralnych, kin.
O tym wszystkim będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi, Markiem Sztarkiem i Stanisławem Abramikiem, w ramach najbliższej Akademii Miejskiej już 25 lutego!
Tym razem widzimy się tylko online – czekamy na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach. Dostęp jest bezpłatny, a realizacja live dostępna będzie na Facebooku Barbary i Strefy Kultury Wrocław.
Uwaga, uwaga! Na osoby, które wezmą udział w co najmniej trzech spotkaniach Akademii Miejskiej czeka certyfikat!
Więcej o cyklu:
Miasto to niezwykle skomplikowany i żywy organizm. Naszym celem jest wspólne zrozumienie przemian, jakim podlega w ostatnich dekadach Wrocław. Spotkania w ramach Akademii Miejskiej składają się z dwóch części: z wykładów prowadzonych przez specjalistów oraz dyskusji z praktykami zajmującymi się omawianymi tematami. Porozmawiamy o pandemicznej kondycji kultury, panelach obywatelskich, współczesnych migracjach, a także wynajmie krótkoterminowym.
25.02 | Jak się ma kultura w czasach pandemii?
wykład: Marek Sztark, gość: Stanisław Abramik
18.03 | Jak działa panel obywatelski?
wykład: Maja Zabokrzycka, Tadeusz Mincer, gość: Wojciech Ufel
15.04 | Jak trafił tu twój sąsiad?
wykład: Manuela Plizga-Jonarska, gość: Bartłomiej Ciążyński
6.05 | Jak działa wynajem krótkoterminowy?
wykład: Joanna Erbel, gość: Xavier Woliński

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/722690918437825/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Akademia Miejska: Jak się ma kultura w czasach pandemii? – spotkanie online

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.