Koncert, Transmisja online

Adela (Dębicz × Kuropaczewski) [płatna premiera online]

Adela (Dębicz × Kuropaczewski) [płatna premiera online] Premiera online emitowana na https://livefilharmonia.szczecin.pl [cena dostępu - 10/20 PLN]. Trzy tygodnie po premierze „Adeli” – najnowszej płyty duetu Aleksandra Dębicza i Łukasza Kuropaczewskiego, zapraszamy na wyjątkowy koncert do miejsca, gdzie ona powstała – sali symfonicznej naszej Filharmonii. W momencie pisania tych słów nie znamy jeszcze recenzji albumu, na który czekają fani w całej Europie, ale możemy zdradzić, że podsłuchiwaliśmy zza kulis i już wiemy, że będzie to wydarzenie sezonu! Zarówno pianista Aleksander Dębicz, jak i gitarzysta Łukasz Kuropaczewski byli już naszymi gośćmi, a zatem mieli Państwo okazję poznać ich wirtuozowski kunszt i muzyczną wrażliwość. Tym razem chcą pokazać dwie pasje – po pierwsze pasję tworzenia muzyki, a po drugie pasję płynącą ze wspólnej przyjaźni. Tak powstawały utwory, które znalazły się na płycie „Adela”. Część utworów to kompozycje Dębicza, inne zaś to jego aranżacje, wykraczające w swojej idei poza zwykłe opracowania istniejących już utworów. Przykładem może być „Aranjuez Concerto BWV 1056” który jest… połączeniem najsłynniejszego utworu na gitarę i orkiestrę, czyli „Concierto de Aranjuez” Joaquína Rodriga z koncertem fortepianowym f-moll BWV 1056 Johanna Sebastiana Bacha. Południowy duch, niczym powietrze z rozgrzanych podwórek hiszpańskich domów i pałaców, obecny jest w wielu utworach. \"Tytuł albumu wzięliśmy od pieśni Rodriga, która stanowi emocjonalna kulminację programu naszego duetu. Ale nie samo imię jest najważniejsze, lecz człowiek, którego kochamy i za którym tęsknimy. Na pewno każdy z Państwa ma taką osobę, dlatego mamy nadzieję, że odnajdziecie w »Adeli« coś bliskiego sercu.\" Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/433246161339537/

26.02.2021
19:00 - 20:00
proanima.pl

Adela (Dębicz × Kuropaczewski) [płatna premiera online]

Premiera online emitowana na https://livefilharmonia.szczecin.pl [cena dostępu – 10/20 PLN].
Trzy tygodnie po premierze „Adeli” – najnowszej płyty duetu Aleksandra Dębicza i Łukasza Kuropaczewskiego, zapraszamy na wyjątkowy koncert do miejsca, gdzie ona powstała – sali symfonicznej naszej Filharmonii. W momencie pisania tych słów nie znamy jeszcze recenzji albumu, na który czekają fani w całej Europie, ale możemy zdradzić, że podsłuchiwaliśmy zza kulis i już wiemy, że będzie to wydarzenie sezonu!
Zarówno pianista Aleksander Dębicz, jak i gitarzysta Łukasz Kuropaczewski byli już naszymi gośćmi, a zatem mieli Państwo okazję poznać ich wirtuozowski kunszt i muzyczną wrażliwość. Tym razem chcą pokazać dwie pasje – po pierwsze pasję tworzenia muzyki, a po drugie pasję płynącą ze wspólnej przyjaźni. Tak powstawały utwory, które znalazły się na płycie „Adela”.
Część utworów to kompozycje Dębicza, inne zaś to jego aranżacje, wykraczające w swojej idei poza zwykłe opracowania istniejących już utworów. Przykładem może być „Aranjuez Concerto BWV 1056” który jest… połączeniem najsłynniejszego utworu na gitarę i orkiestrę, czyli „Concierto de Aranjuez” Joaquína Rodriga z koncertem fortepianowym f-moll BWV 1056 Johanna Sebastiana Bacha. Południowy duch, niczym powietrze z rozgrzanych podwórek hiszpańskich domów i pałaców, obecny jest w wielu utworach.
“Tytuł albumu wzięliśmy od pieśni Rodriga, która stanowi emocjonalna kulminację programu naszego duetu. Ale nie samo imię jest najważniejsze, lecz człowiek, którego kochamy i za którym tęsknimy. Na pewno każdy z Państwa ma taką osobę, dlatego mamy nadzieję, że odnajdziecie w »Adeli« coś bliskiego sercu.”

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/433246161339537/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Adela (Dębicz × Kuropaczewski) [płatna premiera online]

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.