26.01 - 15.06.2021
w dniach: wtorek
18:00-20:00

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online

Cricoteka oraz Ośrodek Badań nad Awangardą działający przy Wydziale Polonistyki UJ zapraszają na cykl wykładów w formule online i dyskusji po wykładach. W tym roku pod hasłem Ikony Awangardy.

Nowa odsłona wykładów z cyklu ABC Awangardy pozwala nam wyłowić z ogromnej galerii artystów związanych ze sztuką eksperymentalną najbardziej intrygujące osobistości. Wraz z naszymi gośćmi odkrywamy nieznane oblicze ruchu awangardowego, przyglądając się rozpoznawalnym artystom z nowych perspektyw, a także prezentując czołowych przedstawicieli awangard Europy Środkowej, zapomniane sławy Nowej Sztuki, twórców sztuki bizarnej, niekonwencjonalnej, fascynującej swoją odmiennością. Wśród bohaterów znajdą się zatem zarówno artyści kultowi, jak i postaci dotychczas znajdujące się na marginesach polskiej recepcji sztuki awangardowej.
Ikon poszukujemy we wszystkich dziedzinach twórczej działalności: literaturze, kinie, teatrze, sztukach plastycznych czy muzyce. Kolejne litery alfabetu otwierają drzwi do wewnętrznych światów fascynujących ludzi, którzy w sposób niekwestionowany przyczynili się do przewartościowania naszego wyobrażenia o sztuce i uczynili z niej pole niekończących się eksperymentów.

Kolejne wykłady publikowane są co dwa tygodnie we wtorki o godzinie 18.00 na fanpage’u Cricoteki i na kanale Youtube (z napisami dla niesłyszących).
Po premierowej prezentacji wykładu zapraszamy na fanpage Cricoteki na spotkanie na żywo z możliwością zadawania pytań.
Po premierze wykłady będą dostępne na Youtube.

Szczegóły: https://www.cricoteka.pl/pl/abc-awangardy-ikony-cykl-wykladow-online/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.