mazowieckie

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. W tym roku odbędzie się 21. edycja festiwalu. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu stacjonarnie w Warszawie lub online!
🔴 w kinach: od 10 do 16 grudnia
🔴 online: od 10 do 19 grudnia
🔴 miejsca projekcji filmowych: Kino Muranów, Kinoteka, Mojeekino (online)

/ O FESTIWALU
Festiwal WATCH DOCS od ponad 20 lat prezentuje najciekawsze dokumenty z całego świata. Realizowane przez uznanych mistrzów i obiecujących debiutantów. Piętnujące dyktatorów i zbrodniarzy wojennych, ale i oddające hołd aktywistom. Łączy je to, że kierują naszą uwagę na człowieka – i jego prawa.

/ EDYCJA 2021
Tegoroczna oprawa graficzna festiwalu wiąże się z najważniejszymi tematami, na które chcemy zwrócić uwagę podczas pokazów oraz dyskusji. Z jednej strony odnosi się do podziałów, które zdominowały niemal wszystkie aspekty naszego życia. Z drugiej – odwołuje do kryzysu klimatycznego. Ale skojarzenia mogą być bardzo różne – tak jak różne są filmy w naszym tegorocznym programie. Od klasycznych dokumentów opartych na obserwacji i pracy kamery, po montażowe awangardowe eksperymenty. Na naszej stronie www znajdziecie już m.in. informacje o:
Zielonym Konkursie – nowej sekcji programu, w której znajdą się dokumenty poświęcone ekologii w kontekście praw człowieka 👇
https://watchdocs.pl/…/zielony-konkurs-na-21-watch-docs-
Eksperymentalnych filmach Jeana Gabriela Périota – tegorocznego laureata Nagrody im. Marka Nowickiego 👇
https://watchdocs.pl/…/-jean-gabriel-periot-laureatem…

/ PROGRAM FESTIWALU ORAZ BILETY
Szczegółowy program festiwalu zostanie opublikowany pod koniec listopada wraz z pełnymi informacjami na temat biletów.
—————————————————————
Poza międzynarodowym grudniowym festiwalem w Warszawie WATCH DOCS to także festiwal objazdowy w ponad 30 polskich miastach, projekt WATCH DOCS Zrób to sam, WATCH DOCS Białoruś oraz FUTURE DOCS – platforma współpracy dokumentalistów z obrońcami praw człowieka.

Festiwal organizuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
Festiwal współfinansują: Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Open Society Foundations, Parlament Europejski oraz Ambasada Królestwa Niderlandów.

21. MFF WATCH DOCS jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie organizatorzy. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy. Warszawa

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content