podlaskie

Zapraszamy na 15. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA!
9-13 czerwca 2021
Białystok + Podlasie

Mamy nadzieję, że 15. edycja ŻUBROFFKI będzie nie tylko jedną z najdziwniejszych, ale też najciekawszych w historii naszej imprezy!
Pandemia oraz potrzeba wspólnego oglądania i przeżywania filmów zmusiły nas do przeniesienia festiwalu na 2021 rok, co sprawiło, że ŻUBROFFKA po raz pierwszy odbędzie się nie zimą, ale wczesnym latem.

Chcemy, aby wszyscy fani naszego festiwalu i kina krótkometrażowego byli usatysfakcjonowani, dlatego ŻUBROFFKA odbędzie się w formie hybrydowej. Zaprosimy widzów na pokazy stacjonarne (w naszym kinie i klubie oraz w zaprzyjaźnionych lokalizacjach miasta i regionu), pokazy online na platformie Stowarzyszenia Kin Studyjnych MOJEeKINO.PL (https://mojeekino.pl) oraz na pokazy plenerowe!

Tematem przewodnim festiwalu jest WIRUS, który wszystko wywrócił do góry nogami i wpłynął na całe życie społeczne. Nie uderzamy jednak w smutne tony i naszymi propozycjami postaramy się przypomnieć, jak dobre i szalone potrafi być życie. Wierzymy też, że ŻUBROFFKA może stać się szczepionką pozytywnej energii, dodatkowo pomocną w walce z wirusem, co w błyskotliwy sposób zwizualizował David Štump, czesko-słowacki animator, autor oprawy wizualnej i czołówki naszego festiwalu.

126 filmów powalczy o Grand Prix i o nagrody w konkursach polskich (Fabuła.pl, Animacja.pl, Dokument.pl), międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat) i w konkursach o formule otwartej dla wszystkich twórców (Kids, Music video i Na skraju). Nagrodzone zostaną: najlepsza Animacja, Dokument, Fabuła, Zdjęcia i Muzyka. Swoje nagrody przyzna Młode Jury oraz jury polskich i zagranicznych dziennikarzy. Już tradycyjnie, najlepszy w ocenie publiczności film otrzyma nagrodę Dzikiego Żubra!

W tym roku chcemy oddać szczególny hołd wielkiemu, pochodzącemu z Białegostoku artyście – otwarcie festiwalu uświetni pokaz krótkometrażowych filmów ze zdjęciami Borisa Kaufmana, operatora nagrodzonego Złotym Globem i Oscarem za film “Na nabrzeżach” Elii Kazana. Filmy zilustruje na żywo jeden z najważniejszych i najzdolniejszych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej – Błażej Malinowski!
W ramach pokazów specjalnych widzowie będą mogli m.in. potańczyć z żubrami, zobaczyć krótkie filmy o miłości, znane i uwielbiane midnight shorts, animowane dokumenty oraz reportaże o sytuacji naszych przyjaciół z Białorusi. Zaspokoją też swój apetyt podczas czeskiego i podlaskiego śniadania filmowego oraz brunchu Wschodnie przyjemności.

Nie zabraknie też energetycznych koncertów, w tym – kultowej nocy ŻUBROFFKA goes TECHNO, a także świetnych wystaw: zdjęć Christophera Herwiga i grafik Marii Dek. W programie także filmowe wycieczki rowerowe, panele dyskusyjne i spotkania branży filmowej.
ŻUBROFFKA nawet w pandemicznych czasach edukuje! W tym roku proponujemy eko-recyklingowe warsztaty animacji dla dzieci, warsztaty kostiumograficzne dla nieco starszych oraz warsztaty z kampanii społecznej dla seniorów.

W nowych warunkach i okolicznościach, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, przeżyjmy wspólnie wiele wspaniałych filmowych emocji!

Pamiętajcie, że tuż obok nas, dosłownie za oknem, natura żyje swoim rytmem, a my jesteśmy jej częścią. Podczas ŻUBROFFKI postaramy się zaprezentować Wam barwny i różnorodny świat.
To filmowa szczepionka przeciwko wirusowi, od nas – dla Was!
Serdecznie zapraszamy!
Szczegółowy program – wkrótce.

Festiwal zrealizowany z dotacji
MIASTA BIAŁEGOSTOKU
Organizator: BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY – DKF „GAG”

Impreza odbywa się także dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Więcej informacji:
http://www.zubroffka.pl/

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/3969847096387104/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.