Spotkanie autorskie, Transmisja online

OP_Books | Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki

OP_Books | Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki Goście: Anna Łazar, Asia Tsisar (na żywo), Katarzyna Kozyra (online) Moderacja: Agnieszka Wolny-Hamkało 5 marca, godz. 18:30 ▪️ Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku. ▪️ Udostępniamy 15 miejsc siedzących na spotkaniu. Rezerwacja: visit@openheim.org. ▪️ Książkę „Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki” można zamówić poprzez nasz OP_Store: http://bit.ly/WielkieArtystyki oraz pisząc do nas na adres visit@openheim.org. ▪️ W dniach 3-6 marca na książkę obowiązuje rabat 10%. / 5 marca zapraszamy do OP ENHEIM na spotkanie wokół książki „Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki”. W Salonie Herz gościć będziemy Annę Łazar, Asię Tsisar i Katarzynę Kozyrę, a spotkanie poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało. „Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki” pokazuje: ▪️ jak wraz z upływem czasu zmieniały się możliwości twórczej realizacji artystek i artystów; ▪️ jak pokonywano przeszkody na drodze do zdobycia uznania; ▪️ w jaki sposób zmieniała się świadomość cielesnego doświadczenia w twórczości ukraińskich artystek. Publikacja wypełniona archiwalnymi materiałami dotyczącymi miejsca kobiety w sztuce, jest jedną z pierwszych prób opowiedzenia historii sztuki ukraińskiej w optyce płci kulturowej, poczynając od końca XIX wieku, aż po artystyczne eksperymenty początku wieku XXI. To historia składająca się z nieznanych dotąd stron biografii działaczek ukraińskiej sztuki, w której obok znamienitych postaci można dostrzec nazwiska kobiet zapomnianych albo nigdy, szerszej publiczności, nieznanych. ____________ Organizator: OP ENHEIM Mecenas: Womak Holding Partnerzy: Fundacja Katarzyny Kozyry, WroFoto Książka opublikowana po raz pierwszy przez Platformę Badawczą PinchukArtCentre w 2019 roku. Została wydana przez Fundację Katarzyny Kozyry we współpracy z Instytutem Ukraińskim w ramach Programu Wspierania Studiów Ukraińskich im. Iwana Łysiaka-Rudnyckiego. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1714220128750191/

05.03.2021
18:30 - 20:00

OP_Books | Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki

Goście: Anna Łazar, Asia Tsisar (na żywo), Katarzyna Kozyra (online)
Moderacja: Agnieszka Wolny-Hamkało
5 marca, godz. 18:30
▪️ Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku.
▪️ Udostępniamy 15 miejsc siedzących na spotkaniu. Rezerwacja: visit@openheim.org.
▪️ Książkę „Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki” można zamówić poprzez nasz OP_Store: http://bit.ly/WielkieArtystyki oraz pisząc do nas na adres visit@openheim.org.
▪️ W dniach 3-6 marca na książkę obowiązuje rabat 10%.
/
5 marca zapraszamy do OP ENHEIM na spotkanie wokół książki „Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki”.
W Salonie Herz gościć będziemy Annę Łazar, Asię Tsisar i Katarzynę Kozyrę, a spotkanie poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.
„Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki” pokazuje:
▪️ jak wraz z upływem czasu zmieniały się możliwości twórczej realizacji artystek i artystów;
▪️ jak pokonywano przeszkody na drodze do zdobycia uznania;
▪️ w jaki sposób zmieniała się świadomość cielesnego doświadczenia w twórczości ukraińskich artystek.
Publikacja wypełniona archiwalnymi materiałami dotyczącymi miejsca kobiety w sztuce, jest jedną z pierwszych prób opowiedzenia historii sztuki ukraińskiej w optyce płci kulturowej, poczynając od końca XIX wieku, aż po artystyczne eksperymenty początku wieku XXI.
To historia składająca się z nieznanych dotąd stron biografii działaczek ukraińskiej sztuki, w której obok znamienitych postaci można dostrzec nazwiska kobiet zapomnianych albo nigdy, szerszej publiczności, nieznanych.
____________
Organizator: OP ENHEIM
Mecenas: Womak Holding
Partnerzy: Fundacja Katarzyny Kozyry, WroFoto
Książka opublikowana po raz pierwszy przez Platformę Badawczą PinchukArtCentre w 2019 roku. Została wydana przez Fundację Katarzyny Kozyry we współpracy z Instytutem Ukraińskim w ramach Programu Wspierania Studiów Ukraińskich im. Iwana Łysiaka-Rudnyckiego.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1714220128750191/

Udostępnij:

FacebookTwitter


OP_Books | Dlaczego w sztuce ukraińskiej są wielkie artystki

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.