Muzeum

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy zostało powołane w 1936 roku. Jego siedzibą główną jest 11 zabytkowych kamienic na Rynku Starego Miasta, wpisanych od 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Muzeum Warszawy to także 9 oddziałów: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum Drukarstwa, Korczakianum, Barbakan, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry i Muzeum Ordynariatu Polowego.

Od 80 lat naszą misją jest gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów związanych z Warszawą. Prowadzimy działalność wystawienniczą, badawczą, wydawniczą, edukacyjną oraz kulturalną, muzeum, dzięki temu towarzyszymy odbiorcom w poznawaniu fenomenu Warszawy.

Od 2014 r. dzięki projektowi OdNowa przeprowadziliśmy modernizację, konserwację i digitalizację zabytkowych obiektów muzeum, a także realizację nowej wystawy głównej. Uroczyste otwarcie Muzeum Warszawy w nowej odsłonie miało miejsce w dniach 26-28 maja 2017 roku.

Informacje pochodzą ze strony: https://muzeumwarszawy.pl/

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.