fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Ośrodek kultury

M-GCKiS w Choroszczy

Razem dla kultury i sportu!

Jesteśmy samorządową instytucją kultury i sportu gminy Choroszcz. Naszą misją jest tworzenie życia kulturalnego i sportowego razem z mieszkańcami. Jesteśmy otwarci na współpracę. Wpieramy oddolne inicjatywy, słuchamy głosu naszych odbiorców. W ten sposób powstało wiele projektów: Instalacja Kultury, Ucieczka z szuflady, Terenowe Centra Kultury, OpenFitness na Orliku.

Realizujemy i zrealizowaliśmy wiele projektów. W 2017 roku byliśmy beneficjentem programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, Lata w Teatrze Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie (przyjazd namiotu ze spektaklem), “Muzeum na kółkach” Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 2018 ruszyły Terenowe Centra Kultury z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Kultura Dostępna), Jestem Dziennikarzem! (w ramach programu Równać szanse), Pomost dla Niepodległej. Byliśmy też w programie Narodowego Centrum Kultury “Zaproś nas do siebie”. W 2019 roku stoją przed nami wyzwania: realizacja projektu “Ucieczka z szuflady” (“Moje miejsce na Ziemi” Fundacji
“ORLEN – DAR SERCA”), Infrastruktura Domów Kultury oraz II edycja Terenowych Centrów Kultury (oba dzięki wsparciu MKiDN). Ale naszym najważniejszym partnerem jest Gmina Choroszcz, dzięki której możemy działać na taką skalę! Dzięki wsparciu Gminy uruchomiliśmy pracownię muzyczną (Budżet Obywatelski 2018) oraz pracownię fotograficzną mającą na celu podejmowanie działań antyuzależnieniowych.

Organizujemy Jarmark Dominikański w Choroszczy, Dzień Ogórka w Kruszewie, Dni Choroszczy, Choroszczański Dzień Dziecka, Plenerową Choinkę Miejską i wiele, wiele innych inicjatyw! A w 2018 roku świętowaliśmy 25-lecie istnienia. Sport to zdrowie – dlatego działamy również na tym polu. Codziennie na Orliku trenują liczne drużyny piłkarskie. Zimą zaś uruchamiamy lodowisko pod chmurką. Organizujemy biegi długodystansowe, turnieje piłki nożnej i siatkowej (również na plaży!) i inne aktywności.

Jednym zdaniem: u nas się dzieje! Dzięki stałej współpracy z mieszkańcami, bo to dla nich chcemy się otwierać. A nasza praca sprawia nam dużo radości i satysfakcji!

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/mgckis.choroszcz/

Udostępnij:

FacebookTwitter


M-GCKiS w Choroszczy

ul. Sienkiewicza 29, Choroszcz

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.