fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Filharmonia

Filharmonia dla Dzieci – Hotel Bristol Warszawa

Filharmonia dla Dzieci – historia powstania

Misją Filharmonii dla Dzieci jest otwierać na kulturę wysoką, pokazywać jej barwność, niezwykłość, kształtować indywidualne gusta dzieci i ośmielać do czerpania ze sztuki świata, uczyć obycia, które daje swobodę, odwagi, kreatywności, tworzyć nową społeczność, nowe pokolenie światłych i światowych osobowości.

Na początku myślałam o niej nieśmiało: „Mam nadzieję, że stanie się zaczynem wielkiego muzycznego odkrywania dla wielu małych słuchaczy…”. Dziś, na progu sezonu artystycznego 2019/2020 widzę, jak zmienia pokolenie. Dwa minione lata to ponad 10 tys małych słuchaczy zaprzyjaźnionych z nami i co najważniejsze – z najlepszą sztuką.

Mam od zawsze w sercu rozwój dzieci, tworzenie przestrzeni dla sztuki, ukazywanie wartości kultury i smaku jaki nadaje ona naszemu patrzeniu na świat. Od pierwszych koncertów Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku w 2008r. na występy znakomitych artystów, zdobywców nagród jak Grammy, Midem Classical Award czy zwycięzców najważniejszych muzycznych konkursów świata- zapraszam także dzieci. Pierwszy koncert specjalnie dla nich odbył się w 2011 roku jako część Festiwalu, zgromadził ponad 400 dzieci, a drugie tyle chętnych znalazło się na liście rezerwowej… Odkryłam wtedy wielkie pragnienie kontaktu dzieci z kulturą wysoką, potem projekt dojrzewał w mojej głowie kilka lat. W końcu jesienią 2017r., na bazie tysięcy doświadczeń artystycznych i mojego odwiecznego zamiłowania do Dzieci, pedagogiki i sztuki – powstała Filharmonia dla Dzieci.

Koncerty odbywają się w Sali Balowej “Chopin” w HOTELU BRISTOL w Warszawie – a miejsce to jest legendarne…

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/FilharmoniaDlaDzieci/

Filharmonia dla Dzieci – Hotel Bristol Warszawa

Krakowskie Przedmieście 42/44, Warszawa

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.