fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Ośrodek kultury

Fabryka Lloyda

Fabryka Lloyda to połączenie przeszłości z przyszłością

Budynek Fabryki Lloyda kiedyś pełnił funkcję hali produkcyjnej bydgoskiej stoczni. Hala wchodziła w skład większego zespołu obiektów stoczni Bydgoskiego Towarzystwa Żeglugi Holowniczej, które było największym przedsiębiorstwem żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy, a od 1920 r. jednym z większych w Polsce. Fabryka produkowała m.in. kotły parowe, żurawie, różnego rodzaju konstrukcje stalowe i łańcuchy holownicze, a także wyspecjalizowała się w urządzeniach do wyposażenia gorzelni. Stąd wywodzą się barki „Lemara” i „Carmen”.

Aby tchnąć nowego ducha w ten obiekt konieczne było przeprowadzenie remontu. W pierwszej kolejności naprawiono dach i odrestaurowano elewację. Następnie przystąpiono do prac we wnętrzu, które miały przystosować powierzchnię do organizacji wydarzeń. Finalny efekt nawiązuje do pierwotnego charakteru budynku i uwzględnia jego industrialne pochodzenie. Nowa oferta sali wielofunkcyjnej łączy przeszłość z przyszłością.

Fabryka Lloyda to miejsce odróżniające nas od innych

 zabytkowy, a zarazem uniwersalny charakter obiektu
 organizacja eventów o różnym charakterze w krótkim czasie
 innowacyjne rozwiązania w zakresie systemu elektroakustycznego
 możliwość połączenia imprezy zamkniętej z plenerową

Informacje pochodzą ze strony: https://www.fabrykalloyda.pl/o-nas

Udostępnij:

FacebookTwitter


Fabryka Lloyda

ul. Fordońska 156, Bydgoszcz

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.