fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Muzeum

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest największym w Europie i unikalnym w skali świata Muzeum poświęconym włókiennictwu we wszelkich jego aspektach.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi istnieje od 1960 r. Ulokowane w okazałym kompleksie klasycystycznych budynków Białej Fabryki Ludwika Geyera, jest obecnie największym muzeum włókiennictwa w Europie. Stosunkowa młoda kolekcja obejmuje różnorodne eksponaty związane z włókienniczym procesem produkcyjnym: narzędzia, maszyny i dokumenty dawnych zakładów produkcyjnych, papiery wartościowe spółek włókienniczych, projekty tekstyliów, tkaniny unikatowe, przemysłowe i ludowe, odzież i akcesoria strojów. W świecie sztuki współczesnej muzeum słynie jako organizator Międzynarodowego Triennale Tkaniny, obecnie najstarszej, największej i najbardziej uznanej w swoim rodzaju na świecie wystawy promującej „sztukę włókna”. Atrakcyjna przestrzeń muzeum odnowiona z wyjątkowym poszanowaniem historii obejmuje również Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej oraz Muzeum Interaktywne „Kotłownia”. Wystawy stałe: – Rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX/XX w. Prezentacja maszyn w ruchu. – Muzeum interaktywne „Kotłownia” W Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej obecnie budowana jest wystawa stała, która zostanie otwarta dla zwiedzających w grudniu 2020 r. Przy muzeum, w zabytkowym budynku Łaźni, otwarta jest Klubokawiarnia “Kipisz”.
Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/cmwllodz
Centralne Muzeum Włókiennictwa

Piotrkowska 282, 93-034 Łódź Łódź

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.